Helios po preobrat 27:7

V soboto je bilo v Ligi Nova KBM odigrano le eno srečanje. Košarkarji Helios Suns so v Športni dvorani Domžale gostili zasedbo Term Olimia Podčetrtk, na koncu pa po velikem preobratu prišli do pomembne zmage v boju za Ligo za prvaka.

Helios

Liga Nova KBM, 16. krog, 28.1.
HELIOS SUNS – Terme Olimia Podčetrtek 67:59 (15:17, 3:8, 22:27, 27:7)
Jones 23 (6 skokov), Kyzlink (9 skokov), Atanacković in Močnik (11 podaj) po 10; Strnad 18, Pešič, Julević in Žvan po 9

Košarkarji Helios Suns so zabeležili pomembno zmago v boju za Ligo za prvaka. Pred domačimi gledalci v Domžalah so po hudem boju premagali Terme Olimia Podčetrtek s 67:59, kar jim je uspelo po velikem preobratu v zadnji četrtini.

Za Helios Suns je to deveta zmaga v prvenstvu, za Podčetrtane pa drugi tesen poraz v zadnjih treh krogih. Gostje so bili na tej tekmi blizu presenetljive zmage, osem minut pred koncem tekme so imeli namreč kar trinajst točk prednosti. Tudi pred tem so bili vseskozi v ospredju, saj domačim nikakor ni stekla igra v napadu. V drugi četrtini so aktualni slovenski prvaki dosegli vsega tri točke ali en koš iz igre, v prvem polčasu pa so skupno dosegli le osemnajst točk.

Povsem druga pesem je bila igra Helios Suns v zadnjih osmih minutah tekme. Dvoboj se je zaključil z delnim izidom Domžalčanov 23:2, skoraj polovico točk v tem delu pa je dosegel Marcel Xavier Jones, ki je bil s 23 točkami (21 v drugem polčasu) in šestimi skoki prvi strelec tekme. Po deset točk so za domače prispevali še Tomaš Kyzlink (9 skokov, 5 podaj), Simo Atanacković ter Jure Močnik (11 podaj). Pri gostih je do dvomestne številke prišel le Nejc Strnad (18).

Domžalčani bodo tekmo sedemnajstega kola igrali že v torek, 31. januarja, ko odhajajo v goste h zasedbi LTH Castings, Terme Olimia Podčetrtek pa bodo 4. februarja gostile Zlatorog.