Helios nemočen v Turčiji, padel v zadnji četrtini

Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Helios Suns so odigrali novo srečanje v Ligi prvakov. Tokrat so se v gosteh pomerili s turškim Banvitom, ki je Domžalčane ugnal z rezultatom 74:56.

Liga prvakov, 13. krog, 17.1.
BANVIT – Helios Suns 74:56 (19:12, 17:26, 19:14, 19:4)
(Murič in Theodore (9 podaj) po 15, Vidmar 14 (7 skokov); Curry 17 (6 podaj), Kyzlink 13, Bratec 11)Ž

Domžalski košarkarji so se na trinajsti tekmi Lige prvakov pomerili s turškim Banvitom, pri katerem uspešno nastopata Gašper Vidmar in Edo Murič, s klopi pa ga vodi Sašo Filipovski. V prvi četrtini so nekoliko bolje nastopili gostitelji, z agresivno igro pa so nato v drugih desetih minutah košarkarji Helios Suns potek srečanja obrnili v svojo smer in polčas dobili z rezultatom 36:38. Turški košarkarji so nato znova pritisnili na plin, še posebej pa so imeli niti igre v svojih rokah v zadnji četrtini, ko so Domžalčanom dopustili le štiri točke.

Najboljši strelec pri domžalski zasedbi je bil Brandyn Curry, ki je dosegel 17 točk, Kyzlink jih je dodal 13, Bratec pa 11. Pri Banvitu je Edo Murič dosegel 15 točk, Gašper Vidmar pa 14.