Helios navdušil, a brez točk z Azurne obale

Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Helios Suns so v sklopu tekmovanja v Ligi prvakov odigrali srečanje proti Monacu. Domžalčani so pred zadnjimi desetimi minutami vodili za devet točk, a na koncu izgubili z rezultatom 59:55. Pri domžalski ekipi je največ točk dosegel Tomaš Kyzling (14).

helios01

Slovenski prvaki iz prejšnje sezone so hrabro odigrali tekmo. Bili so v ospredju dolgo časa, pred zadnjo četrtino so imeli celo devet točk prednosti, v zaključku pa jih je francoska ekipa ujela in na koncu tesno premagala z rezultatom 59:55. Najboljši strelec pri Helios Suns je bil češki branilec Tomaš Kyzlink s 14 točkami, osem jih je dodal Lelić. Pri domači ekipi je največ točk dosegel Caner-Medley (12).

Domžalčani nastopajo v skupini s češkim Nymburkom, turškim Banvitom, Arisom iz grčije, izraelskim Naharjem, Bakken Bearsom z Danske in Frankfurtom. Prav slednji je njihov naslednji tekmec 2. novembra v Domžalah. Še prej, 29. oktobra, pa jih v ligi Nova KBM doma čaka derbi z Unionom Olimpijo.