Helios nadoknadil -24, Rogaška imela met za slovo Olimpije, Hopsi rutininirano

Rubrika: Pokal Spar

Na povratni tekmi četrtfinala 18. Pokala Spar so igralci Petrol Olimpije v Stožicah sicer izgubili z Rogaško z 79:81, vendar so se uvrstili v polfinale po zmagi na prvi tekmi s tremi točkami razlike. Gostujoči branilec Rashun Jarrel Davis je imel met za napredovanje Rogaške v polfinale!

Helios Suns je doma s 96:65 premagal Šentjur in tako anuliral prednost gostov s prve tekme. Dejansko je Helios z dvema zaporednima zmagama Šenjurju pokvaril sezono.

V polfinale pa so se po dveh visokih zmagah nad drugoligašem uvrstili tudi Hopsi s Polzele, ki so na drugi tekmi doma premagali Plama Pur z 90:62. Zadnja povratna četrtfinalna tekma bo v torek, ko se bosta ob 19. uri pomerila Krka in branilci pokalnega naslova iz Sixt Primorske.

Pokal Spar, četrtfinale, 2. tekma, 14.1.

Petrol Olimpija – ROGAŠKA 79:81 (23:11, 25:19, 14:29, 17:22)
Lorbek, Lapornik in Kastrati (6 skokov) 15; Davis (5 asistenc) 21, Sarajlija (5 asistenc) 1

Rogaška je na prvi tekmi po hudem boju priznala premoč Olimpiji, ki je imela pred povratno temo doma le tri točke prednosti. Ljubljančani so začeli zelo dobro in tekmecev v prvi četrtini dovolili 11 točk, ob polčasu pa vodili z 18 točkami naskoka. Pa so gostje zaigrali veliko bolje v drugem delu in se pred zadnjo četrtino gostiteljem približali le na dve točki zaostanka ter do konca pretili, da bodo predčasno iz pokala izločili Olimpijo, pri kateri so po 15 točk dosegli Miha Lapornik, Domen Lorbek in Erjon Kastrati, prvi strelec dvoboja pa je bil v vrstah gostov Rashun Jarrel Davis (21), ki pa je zgrešil zadnji met na tekmi.

HELIOS SUNS – Šentjur 96:65 (24:16, 26:21, 28:14, 18:14)
Šalić (6 skokov) 18, Bratec (6 skokov) 17, Oman 16; Konjević (6 asistenc) 21, Woolridge (5 skokov) 11

Šentjur je v povratno tekmo četrtfinala vstopal kar s 24 točkami prednosti, a vendar tudi s popotnico sobotnega poraza z Domžalčani v Ligi Nova KBM. Borben in odločen pristop košarkarjev Helios Suns, posebno v obrambi, je očitno pripomogel h končnemu uspehu, saj so Domžalčani rezultatsko dobili prav vse četrtine. Želja po napredovanju jim je tako prinesla pozitivno skupno razliko 7 točk, kar košarkarje Helios Suns zasluženo uvršča v polfinale Pokala Spar. Pri domačih sta odlično tekmo odigrala rezervist Đoko Šalić (18 točk) in Aljaž Bratec (17 točk), pri Šentjurju pa je bil strelsko razpoložen Davor Konjević (21 točk).

Plama Pur  HOPSI POLZELA 62:92 (19:20, 22:20, 9:24, 12:28)
Borse (5 asistenc), Rotar in Benson 15; Srebovt (7 skokov in 5 asistenc) 26, Hreščak 12

Hopsi so igrali na gostovanju pri edinem drugoligašu v četrtfinalu, imeli pa so precej dela že na prvi tekmi, četudi so jo na koncu dobili s 16 točkami prednosti. Domač teren v Ilirski Bistrici in glasni navijači so bili dodatna motivacija za ekipo Plama Pur, ki je ob polčasu vodila s točko prednosti, že prej pa je bil izid ves čas izenačen. Toda tretjo četrtino so gostje dobili s 24:9 in tudi v zadnjem delu niso popustili na poti do zmage. Prvi strelec tekme je bil kapetan domačih Anže Srebovt, ki je edini med vsem presegel 20 točk (26), temu pa je dodal še sedem skokov in pet asistenc.