Helios na Poljskem vstal od mrtvih!

Rubrika: Eurocup

Domžalski Helios je po seriji porazov in težav vpisal uvodno zmago v pokalu Fiba Cup. Po podaljšku so v 5. krogu Fibinega tekmovanja Okornovi premagali Turow, 83:83 je bilo po rednem delu, 86:97 na koncu.

Đorđe Lelić zadnjega meta iz igre v rednem delu ni zadel, na srečo so zgrešili tudi domačini. V podaljšku pa je bila na parketu le ena ekipa – Domžalčani. S to zmago pa se je šampionsko na poljsko košarkarsko sceno vrnil tudi Gašper Okorn, ki je uspešno vodil Slupsk in Koszalin.

Marjan Čakarun je 27 točkam dodal osem skokov, s 26 točkami se je izkazal Lelić.

Fiba Cup, 5. krog, 24.11.
Turow – HELIOS SUNS 86:97 (27:15, 13:20, 24:26, 19:22, 3:14)
Helios Suns: Čakarun 27 (8 skokov), Korošec 3, Gorjanc 2, Zagorac 13 (4 skoki), Atanackovič 9 ( 6 skokov), Lelić 26 (7 skokov, 5 podaj), Robertson 17 (8 skokov, 4 podaje)

Helios je začel na Poljskem v slogu minulih tekem, 27:15 je bilo po prvih desetih minutah za domačine. Nadaljevanje je bilo boljše, do konca polčasa so Sonca prepolovila zaostanek (40:35). S trojka Lelića so imeli gostje po 30 minutah le tri točke minusa (64:61).

Turow je tri minute pred koncem rednega dela vodil 76:73, s točkama Čakaruna in Robertsona je Helios prišel na 77:77. Lelić je povišal na 77:79, Robertson je dodal trojko za 79:82, redni del pa se je končal s 83:83.