Helios in Zlatorog v lov na regionalno lovoriko

Rubrika: Evroliga

Jutri bomo v Domžalah dobili prvaka 1. sezone lige Sixt Alpe Adria Cupu. Na finalni turnir so se uvrstili slovaška Prievidza, Zagreb, Zlatorog in Helios Suns.

1010_alpe_adria

Liga Sixt Alpe Adria Cup, polfinale, 1.3.

Pipanovim slovenski obračun

V četrtfinalu je vodilna ekipa slovaške lige odpravila z levi iz Traiskirchna, Helios je bil boljši od avstrijskega Dukesa, Zlatorog je bil v seštevku dveh obračunov boljši od Levic Tea Hojča, Zagreb pa je opravil s Kvarnerjem.

Nevarni Marić

Slovaki so v svoji zgodovini osvojili pet lovorik, dvakrat so bili češki prvaki (1989, 1993), trikrat pa pokalni prvaki Slovaške. Ekipo vodi Miljan Čurović, pomembno vlogo pa ima tudi nekdanji košarkar Tajfuna Igor Marić.

Zagreb, nekdanji evroligaš, je takisto vodilna ekipa po prvem delu DP Hrvaške, v ekipi pa se vidi rokopis izkušenega trenerja Danijela Jusupa, ki je leta 2003 Zadar v Ljubljani vodil do naslova prvaka regionalne lige. Igri v ekipi pa dajeta ton tudi dva dobra znanca slovenskega parketa – Jakov Vladović in Miralem Halilović.

Obračun Prievidze in Zagreba:

Zlatorog in Helios sta slabše začela tekmovanje, potem pa potrdila, da jima je mesto na finalnem turnirju. Obe ekipi sta tudi menjala trenerja (namesto Gašperja Okorna je prišel Jakša Vulić, namesto Predraga Milovića pa Aleš Pipan). Ljubitelji košarke upajo na slovenski finale.

Kaj pravi statistika (vir: Eurobasket.com)?

Med strelci z 18 točkami na tekmo prednjači Zagrebčan Pavle Marčinkovič, tretje mesto pa s 17.1 pripada Jamarju Abramsu iz Zlatoroga. Heliosov Mario Čakarun je s 7.7 skoka 2. skakalec lige, Američan Jaytornah Wisseh (Prievidza) pa 1. podajalec tekmovanja (7.8), drugo mesto pripada Danijelu Vujasinoviču (5.5), tretji je Jan Močnik (5.3), 5. pa še en Domžalčan Jure Močnik (4.7).