Helios do pomembne zmage, blestela Čakarun in Robertson

Košarkarji Heliosa se veselijo pomembne zmage v boju za uvrstitev med najboljše tri ekipe prvega dela Lige Telemach, ki bodo sezono nadaljevale v borbi za prvaka. Na gostovanju v Škofji Loki so še drugič v sezoni premagali LTH Castings, tokrat z 81:67.

1102_helios

Obe ekipi imata sedaj po devet zmag, le da so Gorenjci te dosegli s tekmo manj. Po nepopolnem 15. kolu so Helios Sunsi tretji, Škofjeločani pa so uvrščeni mesto za njimi. Sledi jima Šenčur Gorenjska gradbena družba z uspehom manj. Slednjega v soboto prav tako čaka pomembna tekma, na kateri se bo pomeril z vodilno Rogaško. Preostala para sta Hopsi Polzela : Portorož in Lastovka : Elektra Šoštanj. Tudi ti dve tekmi bosta na sporedu v soboto.

Liga Telemach, 15. krog, 10.2.

LTH Castings – HELIOS SUNS 67:81 (14:16, 19:21, 16:26, 18:18)
(Abramovič 21 (6 skokov), Akodo 11 (8 skokov); Čakarun 24 (8 skokov), Robertson 17 (13 skokov))

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa:
Naša ekipa ima pravico tudi za slabšo tekmo. Odigrali smo daleč najslabšo tekmo v sezoni. V ogromni želji, da presenetimo favorizirane Domžalčane, smo naredili veliko napak, tako v obrambi, kot napadu in s tem dovolili, da se razigrajo prav vsi igralci Sunsov. Predvsem začetek 3. četrtine je bil ključen, ko so nam pobegnili na 10 točk razlike v manj kot štirih minutah. Igralcem nimam kaj zameriti, saj so dali vse od sebe. Ne smemo mimo dejstva, da se nam je poznala odsotnost obolelega Vlatka Čančarja.

Jakša Vulić, trener Heliosa Suns:
“Čestitke našim igralcem za ves trud in napor, ki so ga vložili na tej tekmi. Po porazu z Rogaško smo morali za uspeh nabrati dodatno moč in tekmo odigrati akr se da osredotočeno. V prvem polčasu smo imeli težave pri izkoristku metov. To nam je v drugi polovici srečanja uspelo popraviti, medtem ko smo obrambo na ključnih igralcih nasprotne ekipe uspeli zadržati na nivoju. Zasluženo smo zmagali. Čestitke tudi igralcem iz Škofje Loke. V tej sezoni so do sedaj napravili velik posel. LTH Castings je mlada ekipa, pred katero je lepa prihodnost.”