Helios do 1. zmage v ligi prvakov

Rubrika: Liga prvakov

Moštvo Bakken Bears ni prvič igralo s slovensko ekipo, v minuli sezoni se je namreč pomerilo s Tajfunom in ga dvakrat premagalo. Kar ni uspelo Šentjurjanom, je slovenskim državnim prvakom iz Domžal, ki so do prve zmage v Ligi prvakov prišli suvereno, s 78:59.

helios zmaga
Helios Sunsi po nekaj tesnih porazih do premierne zmage v ligi prvakov (foto: kzs.si)

Začetek tekme je postregel z učinkovitimi napadi na obeh straneh. Atraktivno je za vodstvo gostov 8:6 zabil DeVaughn Akoon-Purcel, a je takoj zatem na drugi strani stresel obroč Tomaš Kyzlink, s čimer je na noge dvignil domžalsko publiko in poskrbel za izenačenje. Prepočasen prehod v napad ter netočne podaje gostiteljev so v nadaljevanju ”medvedi iz Bakkna” izkoristili ter s trojko Thomasa Laerkeja prišli do štirih točk prednosti, domači trener Jakša Vulić pa je posledično vzel prvo minuto odmora. Ob koncu četrtine so se košarkarji Helios Suns osredotočili v obrambi in se s košem Kyla Caseyja približali na le točko zaostanka (16:17).

Bolčina drugo leto zapored z Danci

Večja želja in boljša realizacija v napadu sta v drugi četrtini tehtnico prevesila na stran Helios Suns. Z domiselno in hitro igro so v prvi polovici druge četrtine s košem Tomaža Bolčine, ki je v minuli sezoni v dresu Tajfuna že igral proti danskemu moštvu, povedli za 7 točk (28:21). Vodstvo se je le še večalo, z zadetima prostima metoma po osebni napaki Nicolaija Iversena je Casey domače popeljal do najvišje prednosti v prvem polčasu (32:21). Dobro zapiranje pod lastnim obročem in agresivna obramba, gostitelji so v drugi četrtini namreč dosegli kar 7 skokov v napadu in Dancem dopustili le 10 točk, sta bila glavna razloga za vodstvo ob polčasu s 37:27. Odlično igro v prvih 20 minutah je prikazal Kyzlink, ki je dosegel kar 17 od skupno 21 točk.

+19

Drugi polčas je s trojko začel Simo Atanacković in s svojo dobro igro dvignil soigralce. Gostitelji so narekovali visok tempo in z zabijanjem Kyzlinka po podaji Jureta Močnika prišli do prednosti 19 točk (48:29). Danci so se z dvema zaporednima trojkama sicer približali (35:48), a so imeli državni prvaki odgovor tudi za to. Šolskemu protinapadu, ki so ga izvedli Casey, Kyzlink in Močnik, so sledile mnoge napadalne akcije, na katere gostje iz Bakkna kljub poskusu agresivne obrambe niso imeli odgovora. Ob zaključu dvoboja so dobili priložnost tudi mladi upi domžalske košarke Aljaž Bratec, Urban Oman in Matic Vesel, ki so upravičili zaupanje Vulića in se s soigralci veselili prve zmage v evropskem tekmovanju (78:59).