Helios boljši od Primorcev, ki so ostali v zastoju

V pripravljalnem srečanju pred začetkom uradnega dela sezone, Sunsi jo s tekmo Helios Alpe Adria Cup-a začenjajo 26.09., doma proti Levickim Patriotom (Svk), so Domžalčani na domačem parketu s 74:66 ugnali “tigre” Sixt Primorske.

V prvem polčasu so imeli precej več od igre domači, ki so tekmo odigrali brez rahlo poškodovanih Jureta MočnikaAljaža Bratca in Aleksandra Sinebabnova. Vseeno so dobili obe četrtini prvega polčasa, eno z 21:16, drugo pa z 21:18. Ekipi sta v prvih 20 minutah dosegli po 6 trojk, zbrani gledalci pa so lahko uživali tudi v nekaj atraktivnih potezah na obeh straneh.
Začetek drugega polčasa je pripadel gostom s Primorske, ki so se sredi 3. četrtine približali le na -4, 48:44, a so imeli Domžalčani pripravljen odgovor in pred zadnjo četrtino spet vodili za 10 (58:48). Ko je semafor v začetku zadnje četrtine kazal že 63:48, je kazalo, da je tekma odločena, a so se gosti z delnih 11:0 spet nevarno približali na 63:59. Do preobrata vseeno ni prišlo, končalo se je s 74:66 za Helios Sunse, pri katerih veseli dejstvo, da sta veliko minutažo dobila in tudi dobro izkoristila oba še mladinca, Nejc Klavžar in Alexander Shashkov.
Prvi strelec Domžalčanov je bil Blaž Mahkovic z 18 točkami, 16 jih je dodal Jure Pelko, 13 pa že omenjeni Shashkov. Na strani Sixt Primorske je 15 točk dosegel Mirko Mulalić.