Hauptman vodil do naslova, do zlata še Jesenice in Murska Sobota

Rubrika:

V Kranjski Gori se je na 6. mednarodnem tunirju veteranov in veterank sodelovalo 16 ekip v moški in 6 ekip v ženski konkurenci v različnih starostnih kategorijah.

Veteranskega turnirja se je udeležilo tudi 10 slovenskih ekip, 7 v moški in 3 v ženski konkurenci v različnih starostnih kategorijah. Od slovenskih ekip so bili najuspešnejši aktualni svetovni podprvaki iz Soluna 2012 – ekipa Luxuris z Dušanom Hauptmanom (dosegel je 45 točk) na čelu, ki je osvojila prvo mesto v starostni kategoriji 50+ ter ženski ekipi Jesenic in Murske Sobote, ki sta osvojili prvo mesto v starostni kategoriji 35+ in 40+.

V boju za medalje je bila uspešna tudi moška ekipa Maribora v starostni kategoriji 45+, katera je osvojila drugo in moška ekipa Domžal v starostni kategoriji 35+, katera je osvojila tretje mesto. Ženska ekipa Kranja pa je v starostnih kategorijah 40+ osvojila drugo mesto.

Mednarodni košarkarski turnir, Kranjska Gora, 9.11.