Harden odločil Teksaški obračun med Houstonom in Dallasom

James Harden, ki je v minuli sezoni kazal najboljši košarko svoje kariere, v tej pa je skupaj s Houston Rocketsi nekoliko presenetljivo slabo začel sezono, je bil mož odločitve v Teksaškem obračunu med Raketami in Dallas Mavericksi.

‘Brada’ se je sicer skozi celotno tekmo mučil s slabim metom iz igre (10/23, 1/6 za tri), ko pa je bilo najbolj potrebno, je na svoja pleča prevzel odgovornost in zadnji točki na tekmi dosegel preko iztegnjenih rok Wesleya Matthewsa. Žoga se je kar nekaj časa odbijala na obroču, nato pa je padla skozi, in Harden je postavil končni izid srečanja, 100:96 v korist Houstona.

Anthony Davis je na dvoboju med New Orleans Pelicansi in Cleveland Cavaliersi dosegel 31 točk in zbral 12 skokov, Pelikanom pa je uspelo preživeti neverjeten izbruh LeBrona Jamesa v zadnji četrtini, in slaviti zmago po podaljšku, s 114:108.

Pelicansi so sedem minut pred koncem tekme vodili že s 94:81, nato pa je James vodil povratek Clevelanda, in dosegel kar 21 od zadnjih 24 točk Cavsov v rednem delu tekme. Podaljšek je s trojko za 105:105 izsilil Jrue Holiday. Davis je v dodatnih petih minutah dosegel šest od devetih točk svojega moštva, ki je izkoristila nenatančnost igralcev Cavsov, ki v zadnjih dveh minutah podaljška niso dosegli koša iz igre.

Mestni dvoboj v Ligi NBA med New York Knicksi in Brooklyn Netsi, so v Madison Square Gardenu dobili Kratkohlačniki, s 108:91. Odličen je bil Carmelo Anthony, ki je k zmagi prispeval 28 točk in sedem skokov, še naprej pa zelo dobre predstave kaže novinec v Ligi NBA, Kristaps Porzingis. Tokrat se je ustavil pri 19 točkah in desetih skokih, zadel pa je tudi tri trojke in blokiral dva meta. Še tretjič na zadnjih štirih tekmah je brez priložnosti za igro ostal Saša Vujačić.