s kategorijo
Novice
.

Ponoči je bilo čez lužo odigranih pet srečanj, na katerih so slavila domača moštva in med katerimi je bil zagotovo najbolj zanimiv obračun domačega Houstona in aktualnih podprvakov iz Clevelanda. V obračunu lanskih kandidatov za naslov MVP je tokrat slavil James Harden, ki je odigral eno boljših srečanj v letošnji sezoni in ga kronal s trojnim dvojčkom (35 točk, 11 skokov in 13 podaj). Tudi Lebron James je odigral eno boljših tekem in bil s 33 točkami (4 skoki, 7 podaj) najboljši strelec Caveliersov, sledila pa sta mu Jeff Green z 27 in Kevin Love s 17 točkami.
V obračunu, ki so ga domači dobili s 117:113, sta si ekipi razdelili po dve četrtini, tekma pa je bila vse do zadnje minute odprta. Omeniti velja, da je tekmo zaradi otečenega gležnja izpustil Derrick Rose.

Cleveland je s sedmim porazom padel na 10. mesto vzhoda, Houston pa se je z 9 zmago (četrto zaporedno) utrdil na drugem mestu zahoda.

Tudi Oklahomi, ki jo vodi lanski MVP Russell Westbrook v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih, saj so s četrtim zaporednim porazom pristali na 12. mestu zahoda. Tokrat so morali poraz s 94:102 priznati na vedno neugodnem gostovanju pri Denverju. Čeprav so polčas dobili s 53:51 so gostitelji na krilih Emmanuela Mudiaya (21 točk, 7 skokov, 5 podaj)  v nadaljevanju dvignili ritem in tako je zmaga ostala doma. Pri gostih je bil tokrat najučinkovitejši Carmelo Anthony z 28 točkami, manjkale pa so točke Westbrooka, ki je s 13 točkami, 7 skoki in 5 podajami ostala močno pod svojim povprečjem.