Harden boljši od Jamesa, Houston od Clevelanda

Ponoči je bilo čez lužo odigranih pet srečanj, na katerih so slavila domača moštva in med katerimi je bil zagotovo najbolj zanimiv obračun domačega Houstona in aktualnih podprvakov iz Clevelanda. V obračunu lanskih kandidatov za naslov MVP je tokrat slavil James Harden, ki je odigral eno boljših srečanj v letošnji sezoni in ga kronal s trojnim dvojčkom (35 točk, 11 skokov in 13 podaj). Tudi Lebron James je odigral eno boljših tekem in bil s 33 točkami (4 skoki, 7 podaj) najboljši strelec Caveliersov, sledila pa sta mu Jeff Green z 27 in Kevin Love s 17 točkami.
V obračunu, ki so ga domači dobili s 117:113, sta si ekipi razdelili po dve četrtini, tekma pa je bila vse do zadnje minute odprta. Omeniti velja, da je tekmo zaradi otečenega gležnja izpustil Derrick Rose.

Cleveland je s sedmim porazom padel na 10. mesto vzhoda, Houston pa se je z 9 zmago (četrto zaporedno) utrdil na drugem mestu zahoda.

Tudi Oklahomi, ki jo vodi lanski MVP Russell Westbrook v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih, saj so s četrtim zaporednim porazom pristali na 12. mestu zahoda. Tokrat so morali poraz s 94:102 priznati na vedno neugodnem gostovanju pri Denverju. Čeprav so polčas dobili s 53:51 so gostitelji na krilih Emmanuela Mudiaya (21 točk, 7 skokov, 5 podaj)  v nadaljevanju dvignili ritem in tako je zmaga ostala doma. Pri gostih je bil tokrat najučinkovitejši Carmelo Anthony z 28 točkami, manjkale pa so točke Westbrooka, ki je s 13 točkami, 7 skoki in 5 podajami ostala močno pod svojim povprečjem.