Grški derbi Bečiroviču, Zdovčevi zapravili svoje priložnosti

Rubrika: Evropske lige

AEK Jureta Zdovca je v zadnji četrtini zapravil veliko zmago. Po drami v zadnji minuti se je 12. para dveh točk veselil Panathinaikos Sanija Bečiroviča, 64:67 je bilo. AEK je doživel tretji poraz ob devetih zmagah.

0301_becirovic_00

DP Grčije, 12. krog. 3.1.
AEK – PANATHINAIKOS 64:67 (18:17, 19:20, 13:12, 14:18)
(Mavrokefalidis 17; Feldine 15, Calathes 12)

Po vodstvu gostov 47:49 je AEK naredil serijo 7:0, Pao pa je AEK vnovič ujel na 54:54., potem pa je povedel 58:61 (37. minuta), ko je zabil Giorgos Papagiannis. V naslednjem napadu je D.J. Cooper izgubil žogo, Nick Calathes pa je to kaznoval s košem za 58:63. Jure Zdovc je tri minute in sekundo pred koncem pri 58:63 vzel minuto odmora, pri 60:65 pa so se njegovi igralci zatekli k metanju trojk.

Minuto in pol pred koncem je po podaji Cooperja zadel Dušan Šakota (63:66). Po napak vodenju Calathesa je AEK dobil napad za izenačenje, a je Cooper zgrešil trojko, Mavrokefalidis pa napravil osebno napako nad Jamesom Gistom, ki je povišal z enim zadetim prostim metom na 63:67. Kljub še eni zapravljeni žogi gostov pa domačini z meti za tri točke (kar štiri zapored so zgrešili; na tekmi 6/27) preobrata niso zrežirali.

Domačin je prepričljivo dobil tudi skok – 35:24, a izgubil preveč žog (16:11).