Grosuplju zmaga, Fink zablestel z izjavo

V soboto so bili v 1. SKL za ženske odigrani trije obračuni. V Grosupljem je domača ekipa premagala gostje iz Konjic, Janina je izgubila proti Iliriji, Triglav pa je zanesljivo ugnal Ježico. Košarkarice Maribora so v tem kolu proste, tekma med Athlete Celjem in Domžalami pa je bila odigrana že novembra.

danilokesic-zdk_ilirija-kd_janina (47 of 50)

1.SKL (Ž), 16. krog, 11.2.
GROSUPLJE – Konjice 57:46 (12:9, 14:16, 13:14, 18:7)
Zoran 15, Kastelic 9 (7 skokov), Kenda in Zupančič (9 podaj) po 8; Zdovc 13 (10 skokov), Klančnik (9 skokov, 8 prid. žog) in Ramšak po 12.

Košarkarice Grosupljega so na uvodni sobotni tekmi gostile zasedbo Konjic. Domača ekipa je z rezultatom 57:46 prišla do tretje zmage v tej sezoni, Konjičanke pa ostajajo pri petih. V prvem polčasu smo spremljali izenačeno srečanje, do prve višje prednosti so v 16. minuti prišle Dolenjke (20:12), vendar pa je uspelo gostjam, predvsem po zaslugi Ajše Zdovc (9 točk v prvih dvajsetih minutah), rezultat preobrniti. Kljub temu so s točko prednosti na odmor odšle Grosupeljčanke (26:25).

Prva polovica tretje četrtine je potekala po notah domačih košarkaric, vendar so se gostje znova vrnile in povedel s štirimi točkami prednosti. V zadnjih deset minut sta ekipi vstopili z izenačenim rezultatom na 39. Zadnjih deset minut je z dvema zadetima metoma za tri točke odprla košarkarica domače zasedbe Tinkara Zoran, gostje so se znova nekoliko približale, nato pa so Dolenjke zadele še dva meta za tri točke in prednost 12 točk mirno zadržale do konca srečanja.

Najboljša strelka Grosupljega je bila Tinkara Zoran s 15 točkami, pri gostjah pa sta bili najbolj razpoloženi Ajša Zdovc (13 točk in 10 skokov) ter Katja Klančnik, ki je dvanajstim točkam dodala devet skokov in osem pridobljenih žog.

Košarkarice Grosupljega bodo naslednjo tekmo odigrale v soboto, 18. februarja, proti Iliriji, Konjičanke pa bo znova stopile na parket že v sredo, 15. februarja, ko v domači dvorani gostijo ekipo Ježice.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Z veliko pozitivne energije v prvem polčasu smo kontrolirali rezultat. Nekoliko slabše smo zapirali prostor pod obema obročema, kar pa smo v drugem delu popravili. Ob koncu smo zadeli nekaj odprti metov in zasluženo zmagali.”

Stojan Fink, trener Konjic:
“Škoda besed.”

Janina – ILIRIJA 49:62 (12:19, 14:18, 17:13, 6:12)
Tomić 13, Đurić (6 skokov in 6 podaj) in Bastašič (6 skokov) po 11; Mićunović 14 (7 skokov), Marjanović 13 (11 skokov, 5 podaj), Zalar 10.

STATISTIKA

Košarkarice Ilirije so prišle do desete zmage v tej sezoni in se utrdile na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Slatničanke pa ostajajo na sedmem mestu s štirimi uspehi ob devetih porazih. Vse do zadnje minut prve četrtine sta bili ekipi poravnani, potem pa so Ljubljančanke pobegnile na sedem točk prednosti. Prednost je v drugi četrtini še narasla, gostje, ki so vodile že za 14 točk, so na glavni odmor odšle s prednostjo 11 točk.

V drugem polčasu so se prebudile domače košarkarice, ki so počasi zniževale prednost Ilirije. Ob koncu tretjega dela tekme so se Slatničanke približale na pet točk zaostanka in tekma je bila povsem odprta. Nato je sledil mrk domačih košarkaric, ki so ga Ljubljančanke izkoristile in tekmo pripeljale do zmage z rezultatom 62:49.

Pri domačih je največ  točk dosegla Martina Tomić (13), pri Ljubljančankah pa je Ela Mićunović ob 14 točka zbrala še 7 skokov. Srbkinja v dresu Ilirije Hristina Marjanović je prišla do dvojnega dvojčka, saj je v statistiko vpisala 13 točk in 11 skokov.

V 17. kolu Ilirija gosti Grosuplje (18. februar), Slatničanke pa istega dne gostujejo v Domžalah.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Slobodan Rmuš, trener Janine:
“Ilirija nam je onemogočila igro pod košem, zato smo poskušali z metom iz razdalje, ki pa nam na žalost ni stekel. Zapravili smo lepo priložnost za dober rezultat. V zadnji četrtini smo se približali na pet točk zaostanka, nato pa štiri napade nismo dosegli koša. Čestitam ekipi Ilirije za zmago.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije:
“Na današnji tekmi je štela samo zmaga, vse ostalo je za čimprejšnjo pozabo. Čestitke domači ekipi za korektno igro.”

TRIGLAV – Ježica 89:34 (16:12, 34:9, 20:6, 19:7)
Sofrič 22, Abramovič 16 (5 skokov), Kalušić 14; Kramžar 9, Bajrektarević 8 (5 prid. žog), Škapin 5.

Košarkarice Triglava so po pričakovanjih prišle do štirinajste zmage v tej sezoni, Ježičanke pa s petimi zmagami ostajajo na petem mestu. Oslabljene Ljubljančanke so se v prvi četrtini dobro upirale favoriziranim nasprotnicam in na prvi dvominutni odmor odšle z zaostankom štirih točk. Nato pa so domačinke stopile na plin in do polčasa vodile že z 29 točkami prednosti.

Tudi v drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila. Ljubljančanke se niso uspele upirati agresivni igri Triglavank, ki so uspešno igro v obrambi često dopolnjevale z zadetimi meti v napadu. Ob koncu tretjega dela tekme je prednost zrasla že na 43. Kljub temu Kranjčanke, pri katerih se je med strelke vpisalo vseh enajst košarkaric, niso popuščale in prav ob koncu prišle do najvišje prednosti na tekmi, ki je znašala 55 točk (89:34).

Najboljša strelka v domači zasedbi je bila 16-letna Nikolina Sofrič (22 točk), pri gostjah pa je 17-letna Gala Kramžar dosegla devet točk.

Ježičanke naslednja tekma čaka že v sredo, ko gostujejo v Slovenskih Konjicah. Tudi Kranjčanke bodo svoje naslednje srečanje odigrale proti ekipi Konjic – Tekma bo na sporedu v soboto, 18. 2., v Kranju.

Bojan Lazić, trener Triglava:
“Ekipa Ježice je v Kranj prišla močno oslabljena in temu primeren je bil tudi rezultat. Kljub temu moram pohvaliti svoja dekleta za zmago in dobro igro.”

Bojan Hladnik, trener Ježice:
“Glede na to kako zdesetkani smo bili danes, smo nudili dostojen odpor favoriziranim nasprotnicam. Čestitam svojim dekletom za dober odpor, ki so ga nudile proti agresivni igri domačink. Kako pa bomo igrali v sredo pa še ne vem, saj imamo v ekipo pravo bolnišnico.”