Grosupeljčanke šokirale Triglav, Mariborčanke do tesne zmage

Po porazu Triglava proti ekipi Grosupljega (68:71) in zmagi Maribora proti Domžalam (65:61) je kolo pred koncem drugega dela državnega prvenstva za košarkarice že znan razpored ekip pred končnico. V polfinalnem nizu se bosta v prvem paru srečala prvouvrščeni Athlete Celje in Maribor, v drugem pa Triglav in Grosuplje.

1004_z_skl_0

1.SKL (Ž), 2. del, 9. krog, 9.4.
MARIBOR – Domžale 65:61 (15:13, 10:10, 21:17, 19:21)
(Stergar 25 (8 skokov), Kuzma 15; Stefanoski 16 (8 skokov), Krupenko 15 (7 skokov, 4 podaje))

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Veseli nas, da smo zmagali, potem ko smo prikazali povprečno igro. Na tekmo smo se podali precej oslabljeni, saj ima Tina Cvijanovič poškodovan gleženj, Sara Vujačić pa je zbolela. V rotacijo smo tako morali vključiti precej naših mlajših košarkaric, a se je vse izteklo dokaj v redu.

Vlado Velikonja, trener Domžal:
Ob vseh težavah so tudi na zadnji tekmi nekatere naše košarkarice stisnile zobe in tudi poškodovane ali bolne odigrale srečanje. Za nami je dobra tekma, na kateri je Maribor pošteno zmagal. Nam je morda zmanjkalo nekaj sreče, a sem s pristopom vseh deklet zelo zadovoljen. Vesel sem, da so v tej sezoni naše košarkarice po večini zelo napredovale, le poškodbe so močno vplivale na našo kvaliteto in klimo. Sedaj sledi predah in analiza kako in kam naprej.

Triglav – GROSUPLJE 68:71 (16:20, 17:19, 22:22, 13:10)
(Paligorić 14, Jevtović 12; Abramovič 24 (6 skokov, 4 podaje, 5 prid. žog), Rahmanović 12 (9 skokov))

Gašper Sluga, trener Triglava:
Slabih 30 minut v obrambi je bilo preveč, da bi premagali kakovostnega tekmeca. Zavedamo se, kaj smo delali narobe in trdno sem prepričan, da se na naslednji tekmi to ne bo ponovilo. Sem pa vesel, da so se vse igralke, ki so stopile na parket, na takšni tekmi tudi vpisale med strelke.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Dogovor pred tekmo je bil, da zaustavimo glavne kranjske igralke in to nam je tudi uspelo. Ob tem smo Triglavu sledili tudi pri skoku, za nameček pa se nam je odprlo pri igri v napadu. Pokazali smo dobro pripravljenost. Kljub vsemu smo v naši igri opazili še nekaj detajlov, katere bomo morali popraviti. Ta zmaga nam največ pomeni s psihološkega vidika. Komaj čakamo na začetek polfinala.