Grki v 2. polčasu strli Helios, dober debi Kovačeviča

Rubrika: Liga prvakov

Domžalčani so se v 8. kolu Lige prvakov pomerili z grškim Arisom. Kljub vodstvu ob prvem polčasu, ki so ga košarkarji Helios Suns dobili s točko razlike, pa so bili Grki na koncu boljši z rezultatom 72:54.

Sunsi ostajajo na 7. mestu svoje skupine z eno zmago in sedmimi porazi.

Liga prvakov, 8. krog, 7.12.
ARIS – Helios Suns 72:54 (16:18, 20:19, 17:9, 19:8)
Aris: Marble 6 (5 skokov), Xanthopoulos 7 (5 skokov, 7 podaj), Flionis, Tsairelis 10 (8 skokov), Jenkins 2, Cummings 18 (6 skokov), Zaras 4, Mouros 8, Symtsak, Buckner, Dragičević 17.
Helios Suns: Močnik 7, Kyzlink 8, Oman, Bratec, Vesel 2, Remekun 8 (8 skokov), Kovačevič 13, Atanacković 12, Bolčina (7 skokov), Vončina 4.

Domžalski košarkarji so zelo dobro začeli nocojšnjo tekmo in v samem uvodu imeli manjšo pobudo v igri. Gostitelji so jim bili sicer vseskozi blizu, a so varovanci Jakše Vulića prvo četrtino nato dobili z dvema točkama prednosti. Podobno izenačena je bila tudi druga četrtina, Helios Suns pa so na premor ob polčasu odšli s točko prednosti (36:37). Tretjo četrtino so grški košarkarji odprli z delnim izidom 6:0, nato pa predvsem z dobro igro v obrambi prednost iz minuto v minuto počasi povečevali. S podobnim scenarijem se je nato začelo tudi zadnjih deset minut, Aris pa je tako prišel do zmage z rezultatom .

Pri Helios Suns sta bila najbolj razpoložena košarkarja Maj Kovačevič, ki je dosegel 13 točk, in Simo Atanacković, ki jih je dodal 12.