Grki prevelik zalogaj

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je danes odigrala zadnjo tekmo na turnirju v Italiji, ki služi kot priprava na evropsko prvenstvo. Slovenci so na tretji tekmi izgubili z Grčijo s 86:69. V petek so slovenski košarkarji ugnali Črno goro, včeraj pa so izgubili z domačini.

Pripravljalna tekma, U16, 23.7.
GRČIJA – Slovenija 86:69 (23:20, 18:17, 22:12, 23:20)
Slovenija: Glas 25 (5 skokov), Nemanič 13, Hrovat 10, Karan 9, Samar 6, Dušanič 4, Duščak 2, Radovič, Smrekar, Gavrič, Benič, Copot.

Slovenska reprezentanca fantov do 16 je danes nastopila na tretji oziroma zadnji tekmi na pripravljalnem turnirju v Italiji. V petek so Slovenci ugnali Črno goro, včeraj so izgubili proti Italiji, danes pa so morali premoč priznati še Grčiji. Grki so bili boljši z rezultatom 86:69.

Tudi tokrat je tako kot včeraj o zmagovalcu odločila slabša tretja četrtina Slovenije. V prvem polčasu so Slovenci držali korak z grškimi košarkarji in so na najdaljši odmor na tekmi odpravili le s štirimi točkami zaostanka (41:37). Tretjo četrtino so Grki dobili z desetimi točkami prednosti, in zaostanek varovancev Dejana Gašparina je po tretjem delu tekme znašal že 14 točk. V zadnji četrtini so bili Slovenci strelsko ponovno blizu nasprotnikom, a so se Grki veselili zmage s 17 točkami naskoka.

Največ točk je za slovensko izbrano vrsto dosegel Gregor Glas, ki je 25 točkam dodal še pet skokov. Rok Nemanič je zabeležil 13 točk, Urban Hrovat pa 10.

Slovence čakajo pred odhodom na evropsko prvenstvo še štiri pripravljalne tekme. Po dvakrat se bodo slovenski košarkarji pomerili še s Čehi in Bosanci.

Izjava glavnega trenerja Dejana Gašparina:
“Visok poraz ni tragedija, saj smo v tem trenutku še daleč od pravega, poleg tega pa nekateri nosilci danes praktično niso igrali zaradi manjših poškodb. Skrbi me dejstvo, da je efekt naših višjih igralcev premajhen oziroma ničen, vendar ne zato, ker bi bili tako slabi, ampak ker jim primanjkuje koncentracije in borbenosti. Sposobni so veliko več kot prikazujejo, vendar deluje, kot da so na tem nivoju izgubljeni. Čaka nas še veliko dela. Po dvodnevnem počitku se ponovno dobimo v Slovenj Gradcu, kjer bomo nadaljevali s pripravami in odigrali dve tekmi. Danes se je poškodoval Mihajlo Benič, upam, da ni nič hujšega in obenem mu želim čim hitrejše okrevanje.