Grizliji “raztrgali” Pelikane z učinkovitim Udrihom (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so v noči na četrtek s 110:74 visoko premagali goste iz New Orleansa ter tako znova skočili na drugo mesto zahodne konference. Beno Udrih je znova odlično izkoristil minutažo in v 19 minutah zbral 14 točk.

Gostje so v mestu bluesa stik z domačini držali le v prvi četrtini, bilo je 27:24, nato pa so Udrih in soigralci uprizorili pravo malo šolo košarke in na koncu slavili za ogromnih 36 točk. Dovolj zgovoren je podatek, da je najboljši strelec poražene ekipe Anthony Davis dosegel vsega 12 točk in močno zaostal za svojim povprečje.

Na drugi strani je imel Dave Joerger kar šest dvomestnih varovancev, vključno z Udrihom, ki je iz igre metal 5/8. Memphis se je z zmago in porazom Houstona v San Antoniu znova zavihtel na drugo mesto zahoda in če bi se končnica pričela jutri, bi mu v prvem kolu nasproti stal Dallas.

NBA, 9. april

MEMPHIS GRIZZLIES – New Orleans Pelicans 110:74
(Gasol, Randolph (13 skokov) in Green po 15, Udrih 14 in 2 podaji v 19 minutah; Davis 12, Pondexter 11)

Charlotte Hornets – TORONTO RAPTORS 74:92
ORLANDO MAGIC – Chicago Bulls 105:103
Philadelphia 76ers – WASHINGTON WIZARDS 90:119
Detroit Pistons – BOSTON CELTICS 103:113
Brooklyn Nets – ATLANTA HAWKS 111:114
New York Knicks – INDIANA PACERS 86:102
Milwaukee Bucks – CLEVELAND CAVALIERS 99:104
SAN ANTONIO SPURS – Houston Rockets 110:98