Grizliji in čarovniki povedli z 2:1, Pierce junak tekme

Ponoči sta korak bližje polfinalu naredili ekipi Memphis Grizzlies in Washington Wizards, ki sta obe uspeli upravičiti vlogo favorita, ki se je mnogokrat pripisuje gostitelju. Medtem, ko so bili Udrih in druščina dokaj suvereni in so Golden State odpravili z desetimi točkami razlike, so se Washington Wizards nekoliko bolj namučili z gosti iz Atlante in na koncu slavili zahvaljujoč izjemnemu Paulu Piercu.

Pierce

(foto: sbnation.com)

V Memphisu je prvi polčas v celoti pripadel domačinom, ki so dobili obe prvi četrtini in na odmor odšli s kar 16 točkami naskoka. V drugem polčasu se goste nekoliko prebudili in dobili naslednji dve četrtini, vendar je bilo zanje žal prepozno. Kljub dejstvu, da je bil Curry najboljši strelec tekme, so ga grizliji dobro onemogočili pri metu za tri točke. Ta je bil tokrat le 20%, saj je letošnji MVP zadel le 2 od 10 poizkusov.
Po tekmi je Steve Kerr dejal, da se igralci še vedno učijo in da so takšni porazi nujni, kot del procesa učenja. Precej samokritičen pa je bil prvi zvezdnik bojevnikov Steph Curry, ki je po tekmi dejal: »Če bomo želeli zmagovati, bom moral igrati bolj, še posebej na gostovanjih.«
Beno Udrih je v 15:38 minutah prispeval 7 točk, tem pa dodal še skos, 3 asistence in dve ukradeni žogi.

Kot že rečeno, je bilo v Washingotnu veliko bolj napeto, saj so si domačini zmago zagotovili šele v zadnji sekundi, čeprav je po treh četrtinah  tekmah že izgledala odločena. Washington je namreč pred zadnjo četrtino imel kar 19 točk prednosti, a je Atlanta v zadnjih 12 minutah naredila delni izid 17:0!  Pri rezultatu 101:101 je 6 sekund pred koncem tekme stvari v svoj roke vzel nihče drug kot Paul Pierce in s košem  od table ob zvoku sirene postavil končnih 103:101.
Junak tekme je po koncu obračuna samozavestno dejal »Vzel sem si čas, hotel sem se prepričati, da po zadetem košu ne bo ostalo dovolj časa za napad nasprotnikov. V takšni situaciji sem se znašel že neštetokrat
MEMPHIS GRIZZLIES – Golden State Warriors 99:89 /2:1/
Randolph 22, Gasol 21, Udrih 7 točk, 1 skok, 3 asistence, 2 ukradeni žogi (15:38); Curry 23, Thompson 20, Barnes 16)

WASHINGTON WIZARDS – Atlanta Hawks 103:101 /2:1/
(Beal 17, Porter 17, Nene 17 ; Schroder 18, Teague 18, Carroll 14)