Griffinova srečna trojka ob sireni pokopala Phoenix (VIDEO)

Blake Griffin je bil s 45 točkami in trojko, ki jo je zadel s sireno ob koncu podaljška, ključen mož za zmago La Clippers, ki so s 121:120 ugnali Phoenix Suns. Goran Dragić je dosegel 17 točk, dodal še 3 skoke in 8 podaj.

Krilni center Kaliforničanov je imel izjemen večer in vsega dve točki zaostal za svojim osebnim rekordom. Kronal ga je 2,6 sekund do konca podaljška, ko je iz avta prejel podajo Chrisa Paula, vrgel za tri točke in s precej sreče tudi zadel. Phoenix je predtem vodil že z 120:116, prednost je na le dve točki znizal JJ Redick, gostje pa so napad za zmago zapravili, saj v 24 sekundah niso uspeli vreči na koš.

Trojni dvojček Bledsoea

Podaljšek je Phoenixu sicer priboril Gerald Green, ki je 27 sekund pred koncem postavil končni izid rednega dela s prostim metom. S sireno je poskušal tekmo po 48 minutah odločiti Paul, a ga je izjemni Eric Bledsoe, skupaj je dosegel trojni dvojček, blokiral.

Phoenix je z 12 zmagami in 10 porazi na 8. mestu zahodne konference.

NBA, 9. december

LA CLIPPERS – Phoenix Suns 121:120 – po podaljšku
(Griffin 45, Paul 20 in 10 podaj; Bledsoe 27, 11 skokov in 16 podaj, Mark. Morris 21, G. Dragić 17, 3 skoki in 8 podaj v 39 minutah, Z. Dragića ni bilo v kadru)

Indiana Pacers – ATLANTA HAWKS 92:108
WASHINGTON WIZARDS – Boston Celtics 133:132 – po dveh podaljških
Brooklyn Nets – CLEVELAND CAVALIERS 88:110
TORONTO RAPTORS – Denver Nuggets 112:107 – po podaljšku
Minnesota Timberwolves – GOLDEN STATE WARRIORS 86:102
SACRAMENTO KINGS – Utah Jazz 101:92