Grgičeve suvereno, Ilirija potrdila 3. mesto

V sredo se je zaključil drugi del tekmovanja v 1. SKL za ženske. V Ligi za prvaka so Celjanke v sredo na derbiju ugnale Triglav, Ilirija je premagala Maribor. Dvoboj med Konjicami in Janino, ki je bil na sporedu v torek, so dobile Konjičanke. V Ligi za razvrstitev je Ježica premagala Domžale.

Liga za prvaka, 1. SKL (Ž), 10. krog, 12.4.
ATHLETE CELJE – Triglav 65:57 (14:14, 19:16, 15:16, 17:11)
Evans 21 (8 skokov), Prezelj 15, Marić 12; Kalušić in Jesenšek po 12, Sofrič 11

ILIRIJA – Maribor 86:76 (23:22, 22:16, 22:20, 19:18)
Macura 22 (10 skokov), Merkulova 13, Mićunović (6 skokov in 7 podaj) in Klavžar (6 skokov) po 9; Stergar E. 18 (7 skokov), Cvijanovič 13, Kuzma 12.

Na prvem srečanju zadnjega kola Lige za prvaka sta se pomerili ekipi Konjic in Janine. V večjem delu prvega polčasa so prevladovale gostje iz Rogaške Slatine, v drugih dvajsetih minutah pa so Konjičanke vzele stvari v svoje roke. V tretji četrtini so košarkarice Janine še sledile tempu Konjic, v zadnjih desetih minutah pa so povsem popustile in zmaga je ostala v Slovenskih Konjicah. Domačinke so s to zmago samo še potrdile uvrstitev v polfinale državnega prvenstva, ki ga bodo začele s četrtega mesta – pomerile se bodo proti prvouvrščeni ekipi Lige za prvaka. Odlično predstavo je prikazala Katja Klančnik (26 točk, 12 skokov, 9 pridobljenih žog), pri gostjah je Tina Bastašič dosegla 15 točk. Na derbiju zadnjega kola med Athlete Celjem in Triglavom so tretjič v sezoni ne medsebojnih tekmah zmago slavile Celjanke z rezultatom 65:57. Po izenačenem dvoboju skozi celotno srečanje so prvakinje Lige WABA v končnici odigrale bolj zbrano in se v polfinale odpravljajo kot prvouvrščena ekipa Lige za prvaka. Najboljša strelka srečanja je bila, v dresu Celja, Shante Evans z 21 točkami, ujela pa je osem odbitih žog. Pri Kranjčankah sta Aida Kalušić in Nina Jesenšek dosegli po 12 točk. V polfinalu se bodo Celjanke pomerile s Konjicami, Triglav pa se bo srečal z Ilirijo, ki je na zadnjem obračunu drugega dela prvenstva premagala Maribor. Mariborčanke, ki so državno prvenstvo zaključile na petem mestu, so bile skozi celotno tekmo rezultatsko v stiku z Ljubljančankami, a je Ilirija na koncu slavila zmago z desetimi točkami naskoka. Pri Iliriji je blestela Živa Macura z 22 točkami in desetimi skoki, pri poraženkah pa je Ela Stergar dosegla 18 točk, k temu pa je dodala še sedem skokov.

V Ligi za razvrstitev sta se v zadnjem kolu pomerili ekipi Ježice in Domžal. Tekmo, ki ni odločala o končni razvrstitvi, so v končnici dobile igralke Ježice z rezultatom 64:60. Ljubljančanke so tako Domžalčankam prizadejale še osmi poraz v tej sezoni. Pri Domžalah, ki so sezono končale na zadnjem mestu, je Sandra Bajrektarević dosegla 18 točk in sedem skokov. Pri Ljubljančankah, ki so sezono sklenile na osmem mestu, tik za ekipo Grosupljega, se je Lorena Molnar ustavila pri 22 točkah, k temu pa je dodala 15 skokov. V ekipi Ježice se po tej sezoni obetajo spremembe, saj se po sedmih letih delovanja poslavlja trener Bojan Hladnik.

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
Čestitam svojim igralkam za zmago in Triglavu za dobro predstavo. Spremljali smo pravo prvenstveno tekmo, na kateri bi lahko zmagala ena ali druga ekipa. Tokrat smo bili mi srečnejši. Mislim, da je to srečanje dobra popotnica pred morebitnim finalom državnega prvenstva.

Bojan Lazič, trener Triglava:
Videli smo precej izenačeno tekmo, z lepimi potezami na obeh straneh. Čestitam ekipi Athlete Celja za zasluženo zmago.