Grgičeve pošolale Madžarke

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let se je  pomerila na drugi tekmi na evropskem prvenstvu na Portugalskem. Slovenke so v Matosinhosu visoko ugnale reprezentanco Madžarske. V sobooto so varovanke Damirja Grgića premagale Bosanke, danes pa jih čaka še zadnji obračun v skupinskem delu s Francijo.

EP DU20, 2. krog, 9.7.
SLOVENIJA – Madžarska 77:55 (27:15, 21:11, 16:16, 13:13)
Prezelj 25, Krošelj 18 (6 skokov), Ocvirk 14 (13 skokov), Friškovec 9 (5 skokov), Seničar 5 (15 skokov), Stefanoski 4 (5 skokov), Cvijanovič 2, Jakovina, Potočnik, Gwashavanhu, Ramšak, Verčič.

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let se je danes na Portugalskem pomerila z reprezentanco Madžarske in slavila visoko zmage z rezultatom 77:55. Slovenske košarkarice so odlično odprle srečanje proti reprezentanci, ki je lani osvojila tretje mesto na evropskem prvenstvu divizije B. Prvo četrtino so varovanke Damirja Grgića dobile s kar 27:15, do polčasa pa je prednost narasla na visokih 22 točk razlike.

Slovenska četa je tudi v drugem polčasu nadaljevala s suvereno igro tako v napadu kot obrambi in prednost Slovenije se ni niti enkrat spustila pod 20 točk, največ pa so Slovenke vodile za 28. Madžarke niti enkrat na tekmi niso vodile, evropske prvakinje divizije B pa so zbrale kar 21 skokov več od svojih nasprotnic.

Za Slovenijo danes ni zaigrala ena od nosilk igre, Althea Gwashavanhu, ki se je poškodovala na včerajšnji tekmi proti Bosni in Hercegovini. Annamaria Prezelj je za slovensko reprezentanco dosegla 25 točk, Aleksandra Krošelj jih je v statistiko vpisala 18, k temu pa je dodala še šest skokov. Larisa Ocvirk pa je zabeležila 14 točk, ujela pa je 13 odbitih žog.

Jutri ob 15. uri čaka Slovenijo še zadnja tekma v skupinskem delu proti reprezentanci Francije. Ekipe iz slovenske skupine C se v osmini finala srečajo z ekipami iz skupine D, v kateri nastopajo reprezentance Rusije, Nizozemske, Srbije in Turčije.

Izjavi po tekmi:

Damir Grgić, selektor slovenske reprezentance:
Čestitke dekletom za izjemno borbo in zasluženo zmago. Zadovoljen sem z dejstvom, da smo nivo igre dvignili na višjo raven v primerjavi s prvo tekmo proti BIH. Kljub zmagi proti renomiranemu tekmecu, se zavedamo, da nismo dosegli še ničesar. Vse misli zdaj usmerjamo k jutrišnji tekmi s Francijo, na kateri bi si z morebitno zmago zagotovili prvo mesto v skupini, ne glede na izid tekme med Bosno in Madžarsko.

Annamaria Prezelj, slovenska reprezentantka:
“Čestitam soigralkam in strokovnemu štabu za novo zmago. Na tekmo smo se dobro pripravili, tekom tekme smo se dogovorov dobro držale in smo tako zasluženo prišle do zmage. Ne glede na uspeh imamo še prostor za napredek in dvignemo nivo igre še za eno stopničko.”