Grgičeve držale besedo: v tekmi 1. dela sezone padle Bolgarke!

Cinkarna Celje se je v sredo v sedmem kolu WABA lige pomerila z ekipo Montane. Bolgarska ekipa je bila do tega kola edina, ki je v tem tekmovanju do sedaj uspela ugnati slovenske državne prvakinje. Tokrat so se zmage v Celju veselile domačinke z rezultatom 68:65.

Liga BTravel Waba, 7. krog, 29.11.
CINKARNA CELJE – Montana 68:65 (14:25, 24:12, 12:8, 18:20)
Marić 15 (8 skokov), Slonjšak 14 (9 skokov), Ocvirk (5 skokov) in Chidom (5 podaj) po 10; Ivanova in Boothe po 14.

Cinkarno Celje je v sredo odigrala obračun z bolgarsko Montano. Košarkarice Montane so bile na prvem srečanju WABA lige boljše z rezultatom 82:78. Tokrat pa so z 68:65 zmagale Celjanke. Srečanje v Celju so bolje odprle gostujoče košarkarice, ki so po prvih desetih minutah vodile za 11 (25:14), do polčasa pa se je varovankam Damirja Grgića uspelo vrniti v igro in povesti z 38:37. V nadaljevanju si ni nobeni izmed ekip uspelo priigrati višje prednosti, po napeti končnici pa so se novih dveh točk veselile košarkarice Cinkarne Celje. Andrea Marić je bila prva strelka tekme s 15 točkami in osmimi skoki. Iva Slonjšak je dodala 14 točk in devet skokov.

V osmem kolu se bo Cinkarna Celje 6. decembra pomerila z ekipo Kraljevo.