Gregg Popovich s Spursi izenačil rekord Jerryja Sloana

V severnoameriški Ligi NBA so bile v četrtek odigrane le štiri tekme, kljub temu pa je bil dan zgodovinski za Gregga Popovicha in San Antonio Spurse. Strateg, ki je z Ostrogami osvojil pet naslovov prvaka Lige NBA, je namreč zabeležil že svojo 1127. zmago s to franšizo.

S tem dosežkom se je Popovich izenačil na vrhu lestvice glavnih trenerjev z največ zmagami z enim klubom, z legendarnim Jerryjem Sloanom, ki je 1127 zmag vknjižil z Utah Jazzi. San Antonio je po zmagi nad Philadelphio 76ersi, s 102:86, na drugem mestu zahodne konference, na svojem računu pa imajo 38 zmag in 11 porazov.

San Antonio se je do zmage dokopal v drugem polčasu, v katerem je Philadelphii dopustil, da doseže le 33 točk. Spursi so ukradli 15 žog, hkrati pa prisilili igralce Philadelphie v 23 izgubljenih žog. Sixersi so zaigrali brez Joela Embiida, Nerlensa Noela in Roberta Covingtona, pri Ostrogah pa sta manjkala LaMarcus Aldridge in Pau Gasol.

Svojo prvo tekmo, po tem, ko je zapustil mesto, je v četrtek v Houstonu odigral Dwight Howard. Nekdanji najboljši obrambni igralec Lige NBA je bil eden izmed glavnih kreatorjev zmage Atlante Hawks nad Houston Rocketsi, s 113:108, saj je dosegel 24 točk, zbral pa kar 23 skokov.

Hawksi so na tekmi zaostajali že z 20 točkami razlike, nato pa so se razigrali v zadnji četrtini, jo dobili s 40:22, in Houstonu, za katerega je James Harden dosegel 41 točk, ter vknjižil še po osem skokov in podaj, prizadejali 17. poraz v sezoni. Najboljši strelec Atlante je bil Tim Hardaway Jr., ki je s 33 točkami postavil nov osebni rekord.