Gorenjci v zadnjih minutah na krilih Čajiča in Abramoviča

Košarkarji škofjeloškega LTH Castingsa se veselijo sedme zmage v Ligi Telemach. Na tekmi 11. kola je Lastovka slabe štiri minute pred koncem povedla s 68:66, nakar je Tomo Čajič zadel dve zaporedni trojki, svoje je dodal še Robert Abramovič in zmaga s 77:71 je ostala na Gorenjskem.

1401_lth

Preostali obračuni sledijo v soboto, vsi pa se bodo začeli ob 19.00. Na lokalnem derbiju se bosta na Polzeli pomerili zasedbi Hopsov in Zlatoroga, po daljšem premoru se bo Šenčur Gorenjska gradbena družba vrnila na parket na srečanju z Elektro, Helios Sunsi pa pričakujejo zasedbo Portoroža.

Liga Telemach, 11. krog, 13.1.
LTH CASTINGS – Lastovka 77:71 (16:19, 27:17, 14:20, 20:15)
(Abramovič 27, Čajič 16 (9 skokov); Julević 20 (14 skokov), Šutulović 11)

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa:
“Za nami je pričakovano težka tekma. Vidi se, da Lastovka iz tekme v tekmo igra bolje. Mi smo imeli v tem tednu težave z majhnimi poškodbami in z virozo, ki razsaja v ekipi, tako da smo težko sestavili dober trening. Naši mladi fantje si zato za zmago zaslužijo še posebne pohvale. Pokazali smo pravi značaj in se na koncu zasluženo veselili uspeha.”

Andrej Žakelj, trener Lastovke:
“Čestitke LTH Castinsu za zmago. Zopet smo na tekmi imeli črne minute, kar je naš največji problem. Zadnjih par minut, ko smo še imeli priložnost za zmago, nismo bili dovolj zbrani. Kot sem dejal že pred tekmo, Škofjeločani izkoristijo vsako napako in to so tudi storili. Nam preostaja, da dvignemo glave in skušamo zreducirati slabe minute.