Gorenjci odčitali lekcijo obrambe talentirani Olimpiji

V zadnji tekmi 5. kola Lige Nova KBM sta se pomerila domači Šenčur Gorenjska gradbena družba in gostujoča Petrol Olimpija. Domača ekipa je zanesljivo zmagala.

Liga Nova KBM, 5. krog, 11.11.
ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA – Petrol Olimpija 85:62 (21:13, 29:18, 13:15, 22:16)
Sejfić (8 skokov) 17, Martinčič 14, Rizvić (8 asistenc) 13; Vujačić 13, Mesiček in Felton 9, Simonović (10 skokov), Šamanić in Rebec 8

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so prekinili niz porazov. Presenetljivo gladko so pred domačimi gledalci premagali aktualne državne prvake iz Ljubljane s 85:62. Za Gorenjce je to druga zmaga v Ligi Nova KBM, Petrol Olimpija pa je doživela drugi poraz.

Šenčur je zasluženo prišel do prepričljive zmage. Tekmeca, ki je nastopil z nekaj mladimi igralci, tako da so se lahko nosilci igre spočili, je nadigral v vseh pogledih. Do prve dvomestne prednosti je prišel na začetku druge četrtine (26:16), v prvem delu je prednost povišal na 50:31, v 28. minuti je imel že + 25 (63:38), rekordno razliko pa je dosegel v 36. minuti (81:55).

Pri domačih so izstopali Ismet Sejfić (17 točk, 8 skokov), Nejc Martinčič (14 točk, 4 skoke, 3 podaje), Ramo Rizvić (13 točk, 8 asistenc) in Smiljan Pavić (12 točk, 7 skokov). Na strani Petrola Olimpije, ki je izgubila 22 žog, je največ točk pa je dosegel 18-letni Petar Vujačić (13).

V naslednjem krogu bo 17. novembra Šenčur GGD gostoval v Domžalah, Petrol Olimpija pa bo dan kasneje gostila Rogaško.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Rade Mijanović, trener Šenčurja:
“Po porazu v Laškem so naši fantje danes pokazali pravi karakter in po odlični obrambi prišli do zmage proti aktualnim državnim prvakom. Res je, da Petrol Olimpija ni nastopila v popolni zasedbi, ampak to ne zmanjšuje pomena naše zmage. Posebej bi se zahvalil nam navijačem, ki so ustvarili sijajno vzdušje na tekmi v Šenčurju.”