Gorenjci kljubovali Primorcem, Hopsi slavili na Obali

Rubrika:

V petek se je nadaljevalo 20. kolo Lige Nova KBM. V Šenčurju sta se pomerili domača ekipa in Sixt Primorska. Boljši so bili gosti, ki so zmagali z rezultatom 85:76. Hopsi so zmagali na gostovanju v Portorožu.

Liga Nova KBM, 20. krog, 3.3.
Šenčur GGD – SIXT PRIMORSKA 76:85 (23:30, 18:13, 21:19, 14:23)
Hadžifejzović 16, Pajić (6 skokov) in Pavić (8 skokov) po 15; Sanadze 21, Ćapin 15 (5 podaj), Gajić 13 (7 skokov).

STATISTIKA

Košarkarji Sixt Primorske lovijo zadnji vlak za Ligo za prvaka. Na gostovanju v Šenčurju so zmagali s 85:76, vpisali enajsto zmago in ostajajo v teoretični igri za uvrstitev med prvih šest ekip.

Gostje so do zmage prišli v zadnji četrtini. Ob odličnem metu za tri točke (15:24, 62%) so vodili večji del srečanja, v zadnjih desetih minutah pa so uveljavili kakovost in širši izbor igralcev ter z delnim izidom 23:14 prišli do zaslužene zmage.

Duda Sanadze je bil z 21 točkami in metom iz igre 7:11 prvi strelec tekme, petnajst točk, tri trojke in pet podaj je dodal Aleksander Ćapin, Nikola Gajić je zbral 13 točk in sedem skokov, na drugi strani pa so do dvomestnega števila točk prišli Sead Hadžifejzović (16 točk), Marko Pajić (15 točk, 6 skokov) in Smiljan Pavić (15 točk, 8 skokov).

Koprčani bodo v zadnjih dveh krogih gostili Union Olimpijo ter gostovali pri ekipi iz Podčetrtka, Šenčurjani pa bodo gostovali v Rogaški Slatini in gostili Krko.

Portorož – HOPSI POLZELA 66:70 (10:20, 24:24, 22:8, 10:18)
Rogelja 29 (5 podaj), Škerbec 12, Borse 8; Čebašek in Ćup (6 skokov) po 14, Godler 11.

Hopsi s Polzele so zabeležili štirinajsto zmago v Ligi Nova KBM, s katero so potrdili mesto med šestimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale v Ligi za prvaka. Na drugi strani Portorož čaka ogorčen boj za obstanek, saj je z izkupičkom 1-19 najslabša ekipa lige.

Poraz s štirimi točkami razlike je eden najnižjih Portoroža v tej sezoni. Pred zadnjo četrtino so gostitelji vodili, v zadnjih desetih minutah pa so Polzeljani kljub zanje zelo nizkemu odstotku zadetih metov (21% za tri točke) uveljavili svojo kakovost ter prišli do načrtovane zmage.

Prvi strelec tekme je bil Andraž Rogelja z 29 točkami, 12 jih je za domače dodal Tim Škerbec, pri zmagovalcih pa je imelo pet igralcev dvomestno število točk, med njimi največ Jakob Čebašek in Dejan Čup (14).

Hopsi bodo do konca rednega dela gostili Helios Suns in gostovali v Laškem, Portorož pa čaka še domača preizkušnja s Tajfunom in gostovanje pri Helios Suns.