Goran Dragić znova preko 20 točk, Miami do najdaljšega niza zmag v sezoni!

Moštvo Miami Heat je v petek v Brooklynu proti Brooklyn Netsom zabeležilo 13. zaporedno zmago, in s tem podaljšalo svoj niz uspehov v drugi polovici sezone Lige NBA. Mrežice so v Barclays Centru padle s 108:99, z zmago pa je Vročica tudi dobila serijo treh tekem proti Brooklynu v rednem delu sezone.

Zmagovalni niz Miamija je tretji najdaljši v zgodovini kluba, trenutno najdaljši v Ligi NBA, hkrati pa najdaljši za katerokoli ekipo, ki je imela skozi celoten niz zmag na svojem računu več porazov, kot zmag. Vročica je imela 17. januarja, ko so začeli košarkarji Miamija zmagovati, natanko na polovici rednega dela sezone, 11 zmag in 30 porazov. Število porazov se ni spremenilo, zmag pa imajo košarkarji iz Floride zdaj 24.

Zadnjo, petkovo, proti Brooklynu, jim je uspelo zabeležiti kljub vnovični odsotnosti Diona Waitersa, in dejstvu, da so še v tretji četrtini zaostajali z razliko 11 točk (56:67). Kljub temu se je Miamiju uspelo vrniti v igro, po tem, ko je bil rezultat poravnan na 83, pa so trikratni prvaki Lige NBA z delnim izidom 11-2 prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok.

Najboljši strelec Miamija je bil James Johnson, ki je s 26 točkami postavil rekord sezone. Naš Goran Dragić se je tokrat ustavil pri 21 točkah, petih podajah in štirih skokih. Na zadnjih 13 tekmah je Goran devetkrat uspelo doseči oziroma preseči magično mejo 20 točk, ravno toliko točk pa v povprečju dosega v tej sezoni. Pri Brooklynu je Brook Lopez dosegel 30 točk.

Po dvoboju z Netsi se je ekipi uradne televizije Lige NBA, iz Brooklyna oglasil naš Goran Dragić:

Na dan, ko so New York Knicksi prepovedali legendi kluba Charlesu Oakleyu, da še kadarkoli vstopi v Madison Square Garden, je Kratkohlačnike za storjeno kaznoval eden izmed najbolj talentiranih centrov v celotni Ligi NBA. Srbski velikan Nikola Jokić je na gostovanju v Velikem jabolku dosegel kar 40 točk, s tem postavil nov osebni rekord, svoje Denver Nuggetse pa vodil do zmage nad New Yorkom, s 131:123.

Denver je nadzor nad tekmo prevzel v tretji četrtini, med katero so košarkarji iz Kolorada dosegli 36 točk, polovico od tega pa je vknjižil Jokić. Proti svoji nekdanji ekipi je Carmelo Anthony, prvi zvezdnik New Yorka, dosegel 33 točk.

Zgodovino pa je v Memphisu spisal Draymond Green, ki je vknjižil prvi trojni dvojček v zgodovini Lige NBA, ne da bi pri tem dosegel vsaj deset točk. Green je tekmo zaključil z 12 skoki, 10 podajami ter 10 pridobljenimi žogami, dosegel pa je le štiri točke, Golden State Warriorsi pa so se kljub temu veselili zmage nad Memphis Grizzliesi (122:107).

Liga NBA, redni del sezone, 10. 2.:

Brooklyn – MIAMI 99:108
(Lopez 30 (8 skokov), Foye 15; J. Johnson 26 (8 skokov), Dragić 21 (5 podaj))

New York – DENVER 123:131
(Anthony 33 (6 skokov), Porzingis 17; Jokić 40 (9 skokov, 5 podaj), Chandler 19)

Detroit – SAN ANTONIO 92:103
(Harris 16 (5 skokov), Smith 15; Leonard 32 (6 skokov, 5 podaj), Aldridge 19 (11 skokov))

Milwaukee – LA LAKERS 114:122
(Antetokounmpo 41 (8 skokov, 6 podaj), Brogdon 18; Young 26, Williams 21)

Memphis – GOLDEN STATE 107:122
(Conley 20 (9 podaj, 5 skokov), Gasol (7 podaj, 6 skokov) in Randolph (13 skokov) po 17; Thompson 36, Durant 24 (5 skokov))

Minnesota – NEW ORLEANS 106:122
(Towns 36 (8 skokov), Wiggins 29; Davis 4 (13 skokov), Holiday 25 (12 podaj, 6 skokov))

WASHINGTON – Indiana 112:107
(Wall (14 podaj) in Morris (10 skokov) po 26; George 31, Seraphin 16 (7 skokov))

PHOENIX – Chicago 115:97
(Booker 27 (5 skokov), Bledsoe 23 (8 podaj); Butler 20 (6 podaj), Wade 18 (6 skokov))

SACRAMENTO – Atlanta 108:107
(Cousins (11 skokov, 7 podaj), Collison in McLemore (9 skokov) po 22; Hardaway Jr. 28, Millsap 25 (6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 21 točk (8/14 za dve, 1/4 za tri, 2/3 PM), 4 skoki, 5 podaj, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.
Beno Udrih (New York Knicks) – ni igral.