Goran Dragić znova odlično razpoložen, Miami zmago zapravil v prvem polčasu

Košarkarji Miami Heat so na domačem parketu po dveh zaporednih zmagah, izgubili proti Los Angeles Clippersom, z 98:102. Tekmo je v izdihljajih zadnje četrtine odločil DeAndre Jordan, in moštvu iz Mesta angelov priigral četrto zaporedno zmago.

V AmericanAirlines Areni so imeli Miami Heat v petek odlično priložnost, da premagajo eno izmed najboljših moštev v Ligi NBA. Na žalost so igralci Vročice slabo vstopili v tekmo, in tako v uvodnem polčasu, kot tudi v tretji četrtini, proti Los Angeles Clippersom zaostajali s 16 točkami razlike.

Kljub temu pa se Miami ni vdal do konca tekme, in Goran Dragić je v zaključku svoje moštvo približal na le točko zaostanka (98:99). Nato je Miami napravil osebno napako nad Chrisom Paulom, ki je zadel enega od dveh prostih metov. Zgrešil je ravno drugi prosti met, nizko postavo Miamija je prelisičil DeAndre Jordan, pobral skok v napadu, in postavi končni rezultat tekme, 102:98 za Clipperse.

Vnovič je bil odlično razpoložen naš Goran Dragić, ki je vknjižil svoj tretji dvojni dvojček sezone. V 39 minutah, ki jih je preživel na parketu, je za dve točki zadel sedem od 13 metov, dosegel 21 točk, zbral 11 podaj in vknjižil še šest skokov. Na zadnjih petih tekmah, Dragić v povprečju dosega 20,4 točke, 7,4 podaje in 4,8 skokov na tekmo. Justise Winslow je dosegel 15, Wayne Ellington pa 13 točk. Pri Clippersih je bil najboljši strelec Blake Griffin z 20 točkami, Chris Paul in JJ Redick pa sta dosegla vsak po 17 točk.

Izjemen petkov večer je za Houston Rocketsi, ki so v domačem Toyota Centru postavili nov rekord v številu zadetih metov za tri točke, hkrati pa visoko, s 122:100, premagali New Orleans Pelicanse. Igralci Raket so zadeli kar 24 metov za tri točke, hkrati pa zmetali kar 61 trojk, in tudi v tem pogledu postavili nov rekord Lige NBA.

Izza črte je bil najbolj razpoložen Eric Gordon, ki je zadel sedem od 12 metov za tri, na poti do 29 točk. Enako število točk je dosegel tudi prvi zvezdnih Houstona, James Harden, dodal pa je še 13 podaj in 11 skokov, ter tako vknjižil svoj šesti trojni dvojček sezone, in 15. v karieri, s tem pa je na klubski lestvici na samem vrhu prehitel legendarnega Hakeema Olajuwona.

Trevor Ariza je k zmagi dodal 20 točk, Patrick Beverley pa 13 točk, 11 skokov in osem podaj. Za New Orleans je 19 točk v 22 minutah dosegel Anthony Davis, ki je večini drugega polčasa preživel na klopi, saj si je Houston že zgodaj priigral prednost, višjo od 20 točk.

Po tem, ko na dveh zaporednih tekmah ni dobil priložnosti, je na parket v dresu Detroit Pistonsov znova stopil Beno Udrih. Proti Washington Wizardsom je na igrišču preživel šest minut, v tem času pa dosegel pet točk in prispeval tri podaje, Detroit pa je proti Čarovnikom izgubil s 108:122. Na zadnjih sedmih tekmah, je Udrih le dvakrat zaigral.

Liga NBA, redni del sezone, 16. 12.:

Chicago – MILWAUKEE 69:95 (15:34, 22:22, 15:18, 17:21)
(Wade 12 (5 skokov), Portis 10 (8 skokov); Antetokounmpo 22 (11 podaj, 7 skokov), Monroe 14 (12 skokov))

WASHINGTON – Detroit 122:108 (27:27, 38:27, 30:23, 27:31)
(Wall 29 (11 podaj), Beal 25; Caldwell-Pope 24 (6 skokov), Leuer 17 (7 skokov, 5 podaj))

ORLANDO – Brookyln 118:111 (25:28, 28:24, 30:30, 35:29)
(Fournier in Vučević (10 skokov) po 21; Lopez 22 (6 skokov), Lin 17)

BOSTON – Charlotte 96:88 (23:22, 18:28, 28:19, 27:19)
(Thomas 26 (5 podaj), Horford 18 (8 skokov, 5 podaj); Batum 22 (10 skokov, 5 podaj), Sessions 13 (6 skokov, 6 podaj))

Toronto – ATLANTA 121:125 (27:35, 25:34, 30:26, 39:30)
(DeRozan 34 (5 skokov), Lowry 27 (6 podaj); Howard 27 (15 skokov), Schroder 24 (6 podaj))

Memphis – SACRAMENTO 92:96 (19:24, 23:28, 23:24, 27:20)
(Gasol 20 (6 skokov), Allen 16 (9 skokov); Cousins 22 (9 skokov), Temple 17 (6 skokov))

HOUSTON – New Orleans 122:100 (35:24, 37:26, 25:29, 25:21)
(Gordon in Harden (13 podaj, 11 skokov) po 29; Davis 19 (5 skokov), Jones 16 (8 skokov))

Philadelphia – LA LAKERS 89:100 (18:30, 22:23, 24:21, 25:26)
(Embiid 15, Covington (6 skokov) in Okafor (8 skokov) po 14; Randle 25 (9 skokov), Williams 18)

Miami – LA CLIPPERS 98:102 (27:31, 19:29, 23:19, 29:23)
(Dragić 21 (11 podaj, 6 skokov), Winslow 15; Griffin 20 (8 skokov), Paul (6 podaj, 5 skokov) in Redick po 17)

UTAH – Dallas 103:100 (33:29, 31:29, 26:19, 13:23)
(Gobert 16 (10 skokov), Hood 15; Barnes 21, Williams 18 (7 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Beno Udrih (Detroit Pistons) – 6 minut, 5 točk (1/1 za tri, 2/2 PM) in 3 podaje.
Goran Dragić (Miami Heat) – 39 minut, 21 točk (7/13 za dve, 0/3 za tri, 7/7 PM), 6 skokov, 11 podaj, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.