Goran Dragić zadeval, ko je bilo najbolj potrebno

V četrtek so bile v Ligi NBA na sporedu le tri tekme. Od Slovencev je zaigral le Goran Dragić in z devetimi točkami ter šestimi podajami pomagal Miamiju do zmage nad Sacramento Kingsi. Aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, so v Staples Centru zaostajali že s 23 točkami razlike, a po velikem preobratu v drugem polčasu so vseeno strli Los Angeles Clipperse, in zabeležili že trinajsto zaporedno zmago na začetku sezone (124:117). Postali so šele peta ekipa v zgodovini, ki je sezono začela s toliko zmagami. Znova je bil sijajen Stephen Curry s 40 točkami in 11 podajami.

Miami Heati so na domačem parketu premagali Sacramento Kingse, s 116:109, in vknjižili še sedmo zmago sezone. Na osmih tekmah v American Airlines Areni, so morali Heati nasprotniku premoč priznati le dvakrat. Goran Dragić je k zmagi prispeval devet točk, šest podaj, zadel pa je tudi pomembno trojko, ko se je tehtnica dokončno prevesila na stran Vročice. Beno Udrih je še drugo tekmo zapored ostal brez minutaže.

Vročica je na glavni odmor odšla z desetimi točkami naskoka, pred začetkom zadnje četrtine pa so Heati držali prednost šestih točk (82:76). Tekmo je dokončno odločil niz osmih zaporednih točk Miamija, na katerega Sacramento ni našel odgovora. Gerald Green in Goran Dragić sta zadela trojki, Justice Winslow je žogo zabil skozi obroč, in semafor je manj kot osem minut pred koncem kazal 97:81 v korist Heata. Kraljem se je sicer uspelo še približati na pet točk zaostanka, a sta Luol Deng in Dwyane Wade poskrbela za mirno končnico.

Najuspešnejši strelec Miamija je bil Wade s 24 točkami, Chris Bosh jih je dodal 23 z 11 skoki. Iz klopi je 19 točk prispeval Tyler Johnson. Pri Sacramentu, ki je igral brez suspendiranega DeMarcusa Cousinsa, je šest igralcev doseglo dvomestno število točk, največ, 23, pa jih je dal Marco Belinelli. Rajon Rondo je vknjižil 14 točk, devet skokov in kar 18 podaj.

Na derbiju moštev Pacifiške divizije, so Golden State Warriorse premagali Los Angeles Clipperse, s …, aktualni prvaki pa so nadoknadili kar 23 točk zaostanka, to pa je največji preobrat v tej sezoni. Bojevniki so se v zadnji četrtini približali le na točko zaostanka, imeli priložnost, da prevzamejo vodstvo, a jo je Maurice Speights zapravil. Los Angeles se je za tem oddaljil na devet točk prednosti, a so se Warriorsi vrnili v igro po dveh zaporednih trojkah Andreja Igoudale (112:110).

Po zgrešenem metu Blakea Griffina, je Klay Thompson zadel svoj prvi koš iz igre po prvi četrtini, in Golden Stateu prinesel vodstvo. V naslednjem napadu je vrnil Jamal Crawford, a odgovor v obliki trojke za 116:115 je imel tudi Stephen Curry. Za tem so gostje iz Oaklanda le še poviševali vodstvo in zmago slavili še trinajstič zapored.

LeBron James in Cleveland Cavaliersi so prekinili niz dveh zaporednih porazov, in se uspešno maščevali Milwaukee Bucksom za sobotni poraz. James je dosegel 27 točk, Cavsi pa so preživeli strelski izbruh Giannisa Antetokounmpa, ki je dosegel 33 točk (rekord kariere), in premagali Jelenčke s 115:100. Spomnimo, v soboto so Bucksi tekmo dobili s 108:105, po dveh podaljških.

Liga NBA, redni del sezone, 19. 11.:

MIAMI – Sacramento 116:109 (25:21, 31:25, 26:30, 34:33)
(Wade 24 (6 podaj, 5 skokov), Bosh 23 (11 skokov); Belinelli 23, McLemore 17)

CLEVELAND – Milwaukee 115:100 (28:23, 35:25, 23:31, 29:21)
(James 27 (9 skokov, 6 podaj), Love 22 (15 skokov); Antetokounmpo 33 (5 skokov), Monroe 17 (8 skokov))

LA Clippers – GOLDEN STATE 117:124 (41:25, 27:29, 23:31, 26:39)
(Paul 35 (8 podaj), Griffin 27 (6 skokov, 5 podaj); Curry 40 (11 skokov), Thompson 25)

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 9 točk (3/7 za dve, 1/4 za tri, 0/1 PM), 1 skok in 6 podaj.