Goran Dragić z Miamijem drvi proti končnici

Vročica iz Miamija še naprej ostaja vroča. S sinočnjo zmago proti ekipi Charlotta s 101:108, ki prav tako še upa na igranje v končnici, so od osmega mesta oddaljeni samo še pol tekme.

Goran Dragić je bil ponovno ključni mož ekipe, z dvojnim dvojčkom, 22 točk in 10 asistenc, je skupaj z Dionom Waitersom, dosegel je 25 točk, poskrbel, da je zmaga ostala na Floridi. Klop Miamija je bila boljša od klopi Charlotta z 38:18.

Odločila je zadnja četrtina, ki so jo igralci Miamija dobili s 27:15. Gogi in druščina so bili ponovno izredno razpoloženi pri metu za tri točke, zadeli so jih 17.

Gogi je bil stoodstoten na črti prostih metov, zadel jih je 9, kar dvakrat pa je ‘izsilil’ osebno napako ob metu za tri točke, v celotni sezoni mu je to uspelo že osemnajstkrat, v lanski ‘le’ dvakrat. Je pa navijače Mimaija za trenutek zaskrbelo, ko je v prvi četrtini Dragić s strani Kembe Walkerja prejel udarec v oko, zaradi česar je moral Goran na kratko zapustiti igrišče, vendar se je že tekom prve četrtine vrnil nazaj na parket.

Gogi je po tekmi izpostavil tako dobro igro Miamija v globino kot dober met z razdalje, na koncu pa je zbodel tudi reporterja:

Naslednjo tekmo igralce Miamija čaka v noči na nedeljo, ko bodo doma gostili Toronto.

Boston je na gostovanju presenetil Golden State, potem ko je zadnjo četrtino dobil s kar 15 točkami razlike. To je prvi domači poraz Bojevnikov proti ekipi iz vzhodne konference v sezoni, Boston pa je bil lani aprila tudi njihov ‘krvnik’ pri končanju rekordnega niza 54ih zmag na domačem parketu.

San Antonio je doma premagal Sacramento, pri tem pa je nadoknadil največji zaostanek na kateri izmed tekem trenerja Popovicha – Spursi so zaostajali že za 28 točk, pri zmagi pa nista bila aktivna Leonard in Aldridge, ki jima je trener namenil počitek. San Antonio je presegel mejo 50 zmag osemnajsto sezono zapored.

Igrali sta tudi ekipi Detroita in New Yorka. Detroit je izgubil na gostovanju v Indiani, New York pa v Milwaukeeju. Beno Udrih in Saša Vujačić nista stopila na parket.