Goran Dragić z 12 točkami, debi Saše Vujačića v dresu Knicksov

V sredo sta pripravljalni tekmi v Ligi NBA odigrala dva slovenska predstavnika. Drugo tekmo predsezona je z Miamijem odigral Goran Dragić, prvič pa se je publiki v New Yorku predstavil Saša Vujačić. Četrtek prinaša zanimiv obračun v Madridu, kjer se bosta med seboj udarila domači Real, v katerem igra slovenski košarkarski biser, Luka Dončić, in Boston Celticsi, ki so v torek visoko odpravili Olimpia Milano.

Miami Heati so s 97:100 izgubili proti Orlando Magicom. Goran Dragić je v statistiko vpisal 12 točk in pet podaj. Tekmo je 3,5 sekunde pred koncem odločil Shabazz Napier, ki je zadel odločilno trojko, in se tako na najlepši način maščeval svoji nekdanji ekipi. Pri Vročici je Chris Bosh dosegel 18 točk, od tega 16 v prvem polčasu, Nikola Vućević pa je bil vodilni strelec Orlanda, s 17 točkami.

V dresu New York Knicksov je debitiral Saša Vujačić, ki je tekmo začel v prvi peterki, dosegel devet točk ter pet skokov, Knicksi pa so premagali Bauru s 100:81. Svoje prve točke v dresu novega delodajalca je Vujačić dosegel že po dobrih dveh minutah igre v prvi četrtini. Najboljši strelec Kratkohlačnikov je bil s 17 točkami Carmelo Anthony.

Ponovitev konferenčnega finala Vzhoda med Cleveland Cavaliersi in Atlanto Hawksi, je postregla z drugačnim rezultatom, kot smo ga bili vajeni iz minule sezone. Atlanta je tako na krilih Jeffa Teaguea, ki je 15 od svojih 17 točk dosegel v uvodnih 24 minutah, premagala Cavse, z 98:96, in z zmago začela obdobje pripravljalnih tekem.

Zmage so zabeležila še moštva Oklahoma City Thunder, ki je s 122:99 odpravila Minnesoto Timberwolvese, Houston Rocketsi, ki so s 109:82 premagali teksaškega rivala, Dallas Maverickse, in Phoenix Sunsi, ki so na prvi pripravljalni tekmi zabeležil prvo zmago. Od Sacramento Kingsov so bili boljši s 102:98.

LIGA NBA, predsezona, 7. 10.

Miami – ORLANDO 97:100 (24:23, 24:28, 18:23, 31:26)
(Bosh 18, Dragić 12 (5 podaj); Vučević 17 (8 skokov), Harris in Oladipo po 13)

Goran Dragić (Miami Heat) – 24 minut, 12 točk (3/6 za dve, 1/2 za tri, 3/4 PM), 2 skoka, 5 podaj in 3 izgubljene žoge.

NEW YORK – Bauru 100:81 (24:25, 36:19, 22:20, 18:17)
(Anthony 17, Seraphin (5 skokov) in O’Quinn (8 skokov) po 14;Day 19 (6 skokov), Hettsheimeir 18 (8 skokov))

Saša Vujačić (New York Knicks) – 20 minut, 9 točk (3/7 za dve, 0/1 za tri, 3/3 PM), 5 skokov, 3 podaje in 1 izgubljena žoga.

Cleveland – ATLANTA 96:98 (23:25, 17:25, 26:17, 30:31)
(Smith 15, Mozgov 13 (5 skokov); Teague 17, Horford 15 (8 skokov))

Minnesota – OKLAHOMA CITY 99:122 (28:42, 28:21, 29:33, 14:26)
(Anthony-Towns (5 skokov) in Dieng po 18, Bjelica 11 (5 skokov); Ibaka 18 (6 skokov), Kanter 16 (6 skokov))

HOUSTON – Dallas 109:82 (34:23, 33:24, 24:22, 18:13)
(Harden 19 (6 skokov, 5 podaj), Brewer 16; Jenkins 19 (5 skokov), Barea 14)

PHOENIX – Sacramento 102:98 (27:32, 25:21, 24:26, 26:19)
(Leuer (13 skokov) in Warren po 17, Knight 16; Gay 30 (6 skokov), Cousins 15 (8 skokov))