Goran Dragić ujel tekmovalni ritem – tokrat 18 točk za zmago Miamija

V Ligi NBA sta v četrtek na parket stopila Goran Dragić in Beno Udrih ter dan zaključila s polovičnim izkupičkom. Dragić je z 18 točkami pomagal Miami Heatu do zmage nad Minnesoto Timberwolvesi (96:84), Beno Udrih pa je devetim točkam dodal šest podaj, a so Memphis Grizzliesi visoko izgubili proti Portland Trail Blazersom (96:115). V Chicagu se je razigral Derrick Rose in Bikom pomagal do zmage nad Oklahoma Cityjem.

Miami Heati so na gostujočem parketu premagali Minnesoto Timberwolvese s 96:84, in vknjižili tretjo zmago sezone. Vsi igralci prve peterke pri Vročici so v statistiko vpisali dvomestno število točk, s 25 točkami pa se je najbolj izkazal Dwyane Wade.

V zadnjem času je svojo raven igre močno dvignil Goran Dragić, ki je znova odlično metal iz igre (7/12), in dosegel 18 točk, zbral pa še tri skoke in dve podaji. Dragić ima tako po treh tekmah v novembru povprečje 13,5 točk in po štiri skoke ter podaje na tekmo, pri tem pa iz igre meče natanko 50-odstotno.

Heati so podjetneje začeli tekmo in že po prvi četrtini vodili z 22:15, to pa je bilo prvo vodstvo Miamija, proti katerikoli ekipo po uvodnih 12 minutah igre v tej sezoni. Kljub temu so Wolvesi igralce Erika Spoelstra še pred zaključkom prvega polčasa ujeli (34:33), nato pa je Wade v zadnjih dveh minutah druge četrtine dosegel devet točk, vključno s trojko ob zvoku sirene, ki je označila konec prvega polčasa, in Miami se je oddaljil na 49:39. V nadaljevanju je naskok franšize iz Floride le še naraščal, štiri minute pred koncem tekme pa je, po dveh prostih metih Dragića, znašal že +21 (93:72). Do konca tekme je Minnesota le še nekoliko oblažila poraz.

Iz strelske krize je pot, poleg Dragića, našel še en organizator igre – Derrick Rose iz Chicago Bullsov, ki je na dvoboju z Oklahoma City Thunderji, ki so ga Biki dobili s 104:98, dosegel 29 točk, dodal pa še sedem podaj in pet skokov. Rose pred tem kar tri tekme ni uspel preseči meje desetih točk, to pa je hkrati prvič v sezoni, da je vknjižil več kot 20 točk.

Rose se je zelo izkazal tudi v sami končnici tekme. Oklahoma City je pet minut pred koncem rezultat najprej izenačila, nekaj več kot minuto pred koncem pa je Chicago vodil z 98:96. Takrat je Rose zadel dva zaporedna meta iz igre, in čeprav je na drugi strani Kevin Durant (33 točk) zadel met za približanje, je dvoboj dokončno odločil Pau Gasol. Že v prvem polčasu je tempo igre Chicaga diktiral Jimmy Butler, ki je v uvodnih 24 minutah dosegel 21 točk, največ v karieri. Russell Westbrook je dosegel 20 točk in 11 podaj, Oklahoma City, ki je odigrala četrto tekmo v petih dneh, pa je izgubila tretjič zapored.

Memphis Grizzliesi so na šesti tekme sezone doživeli tretji poraz, ki je bil znova visok. Grizliji, ki so uvodno tekmo sezone proti Clevelandu izgubili s 30 točkami, četrto tekmo sezone z Golden Statom pa kar s 50 točkami razlike, so tokrat proti Portland Trail Blazersom klonili s 96:115. Beno Udrih je tekmo začel na klopi, nato pa v 16 minutah igre dosegel devet točk in podelil šest podaj, in bil znova med najbolj učinkovitimi igralci Memphisa.

Zgodba je bila podobna kot proti Golden Stateu. Po prvi četrtini je imel Memphis vajeti igre v svoji rokah, še minuto pred zaključkom prvega polčasa pa je vodil s 44:42. Toda drugo četrtino je bolje zaključil Portland in na glavni odmor odšel z naskokom štirih točk (50:46). V drugi polovici tretje četrtine pa je sledil nepojasnjen padec igre Memphisa. Rezultat je bil po petih minutah igre poravnan na 62, za tem pa se je Trail Blazersom v naslednjih 12 minutah z delnim izidom 42:16, uspelo oddaljiti na 104:78, in odločiti tekmo.

Bistvena razlika med moštvoma je bila predvsem v točkah, doseženih izza črte. Portland je tako zadel kar 15 trojk (45 točk), Memphis pa le sedem (21 točk).

Liga NBA, redni del sezone, 5. 11.:

CHICAGO – Oklahoma City 104:98 (25:28, 32:22, 19:23, 28:25)
(Rose 29 (7 podaj, 5 skokov), Butler 26; Durant 33 (6 skokov, 5 podaj), Westbrook 20 (10 podaj, 8 skokov))

Minnesota – MIAMI 84:96 (15:22, 24:27, 22:24, 23:23)
(Martin in Muhammad (6 skokov) po 14, Wiggins 12; Wade 25 (5 skokov), Dragić 18)

Dallas – CHARLOTTE 94:108 (23:27, 30:27, 14:24, 27:30)
(Williams 15 (5 podaj), Nowitzki (6 skokov), Pachulia (10 skokov) in Powell (9 skokov) po 14; Jefferson 31 (9 skokov), Williams 17 (12 skokov))

Denver – UTAH 84:96 (24:19, 18:21, 22:25, 20:31)
(Gallinari 18 (5 skokov), Barton 12; Hayward 20, Booker 13 (9 skokov))

PORTLAND – Memphis 115:96 (18:23, 32:23, 40:25, 25:25)
(Lillard 27 (5 podaj), McCollum 20 (5 podaj); Lee 18, Randolph 16 (10 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 18 točk (6/9 za dve, 1/3 za tri, 3/4 PM), 3 skoki, 2 podaji in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – 16 minut, 9 točk (3/4 za dve, 1/1 za tri) in 6 podaj.