Goran Dragić svojim nekdanjim delodajalcem nasul 24 točk, a premalo za zmago

Košarkarji Miami Heat v Ligi NBA, kljub vrnitvi Gorana Dragića po poškodbi hrbta, še naprej ne najdejo poti iz krize. V torek so tako izgubili na prvi tekmi niza šestih gostujočih tekem, proti Phoenix Sunsem, z 90:99. Dragić je bil odličen v prvem polčasu, ko je dosegel kar 22 od svojih 24 točk, temu pa je dodal še devet podaj.

Po tem, ko je zaradi bolečin v hrbtu izpustil tri od zadnjih štirih tekem svojega moštva, se je Goran Dragić vrnil v stilu. Že v uvodnih dveh četrtinah je tako dosegel kar 22 točk, in bil, vsaj v uvodnih 24 minutah tekme, gonilna sila Miamija. Ostali igralci Miamija so v prvi in drugi četrtini iz igre zadeli le 13 od 34 metov.

Tako so košarkarji Vročice že zgodaj v polčasu povedli z devetimi točkami razlike, še dobrih osem minut pred koncem drugega dela igre pa so po košu Dragića vodili z 42:37. Takrat se je začel preobrat Phoenixa, saj so Sunsi dosegli naslednjih devet točk na tekmi, na glavni odmor pa odšli s štirimi točkami prednosti (56:52). Tretjo četrtino so Sonca odprla z delnim izidom 11-3, pred zadnjim delom igre pa so vodila s 83:66. V zaključku tekme se Miamiju ni več uspelo resneje približati.

Dragić je tekmo zaključil s 24 točkami, kar je njegov najboljši strelski izkupiček po 23. decembru, ko so se tudi začele njegove težave s hrbtom. Temu je dodal še devet podaj, iz igre pa je zadel devet od 18 metov. Moštvo Miamija se še naprej ubada s številnimi poškodbami – tako je Vročica na tekmi s Phoenixom zaigrala le z osmimi košarkarji, manjkali pa so James Johnson (zastrupitev s hrano), Tyler Johnson (migrena), Dion Waiters (strgana grebenka), Hassan Whiteside (poškodba očesa), Justise Winslow (poškodba desne rame) in Josh McRoberts (poškodba levega stopala). Drugi strelec Miamija je bil tako Willie Reed, ki je dosegel 22 točk in zbral kar 18 skokov. Pri Phoenixu, ki je Miami premagal prvič po 3. novembru 2009, je Devin Booker dosegel 27 točk.

Zelo zanimiv zaključek tekme so spremljali obiskovalci dvoboja med Philadelphio 76ersi in Minnesoto Timberwolvesi. Zmago, deveto v sezoni, so na koncu slavili košarkarji Philadelphie, tekmo pa je ob zvoku sirene odločil Robert Covington.

Košarkarji Philadelphie bi si lahko zmago zagotovili že zelo zgodaj, saj so vodili že s 26 točkami razlike, a se je Minnesota vrnila v igro. Dvoboj je s trojko, eno izmed redkih v svoji karieri, na 91 izenačil španski reprezentant Ricky Rubio. Moštvu Philadelphie je za zadnji napad preostalo le 0,2 sekundi časa, odlično odigrano akcijo po minuti odmora pa je izkoristil Covington – navijači so skozi celotno tekmo negodovali ob vsakem njegovem dotiku z žogo – za met povsem izven ravnotežja, ki je Sixersom prinesel zmago.

Tekmo je obeležil tudi dvoboj dveh zelo dobrih mladih visokih igralcev, Joela Embiida in Karl-Anthonyja Townsa. Embiid je tekmo zaključil s 25 točkami in osmimi skoki, Towns pa je bil s 23 točkami, 15 skoki in petimi podajami najboljši igralec svoje ekipe.

Liga NBA, redni del sezone, 3. 1.:

PHILADELPHIA – Minnesota 93:91
(Embiid 25 (8 skokov), Ilyasova 19 (5 skokov); LaVine 28, Towns 23 (15 skokov, 5 podaj))

BOSTON – Utah 115:104
(Thomas 29 (15 podaj), Crowder in Horford (5 skokov) po 21; Hayward 23, Johnson 17)

Detroit – INDIANA 116:121
(Harris 22 (5 skokov), Drummond (14 skokov) in Jackson (12 podaj, 7 skokov) po 20; George 32 (6 skokov), Turner (7 skokov) in Teague (8 podaj) po 17)

DALLAS – Washington 113:103
(Barnes 26 (7 skokov, 5 podaj), Williams 21 (6 podaj); Wall 27 (8 podaj), Beal 25 (6 podaj))

SAN ANTONIO – Toronto 110:82
(Leonard 25, Aldridge 23 (8 skokov, 6 podaj); DeRozan 26, Ross 17 (5 skokov))

Denver – SACRAMENTO 113:120
(Gallinari 24, Jokić 18 (7 skokov, 5 podaj); Cousins 31 (6 skokov, 6 podaj), Collison 26 (7 podaj))

PHOENIX – Miami 99:90
(Booker 27, Chriss 18 (6 skokov); Dragić 24 (9 podaj), Reed 22 (18 skokov))

LA LAKERS – Memphis 116:102
(Young 20, Randle 19 (14 skokov, 11 podaj); Gasol 22 (7 podaj, 6 skokov), Conley 21)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.
Goran Dragić (Miami Heat) – 38 minut, 24 točk (8/16 za dve, 1/2 za tri, 5/6 PM), 3 skoki, 9 podaj, 2 pridobljeni in 5 izgubljenih žog.