Goran Dragić s poškodbo očesa, Miami gladko čez Raptorse

Miami Heat nadaljujejo z odličnimi predstavami. V zadnjih 25 tekmah so dosegli 21 zmag in samo 4 poraze. Na domači tekmi proti Toronto Raptorsom so vodili praktično celotno tekmo in jo navkljub predčasnemu odhodu z igrišča Gorana Dragića mirno pripeljali do konca.

Gogi je na začetku tretje četrtine po odličnem prvem polčasu, ko je dosegel 15 točk, s strani Coryja Josepha s komolcem prejel udarec v desno oko. Zapusti je igrišče in se ni več vrnil v igro, posnetki pa kažejo zatečeno oko, skozi katerega komaj vidi. Vseeno je z ekipo takoj po tekmi odpotoval v Indianapolis, kjer jih že danes čaka naslednja tekma.

Dragić je po tekmi pomiril navijače: ‘Sicer me boli, ampak je v redu. Ne vrti se mi, lahko vidim. Še vedno malo megleno, ampak je samo udarec, bom OK.’ Trener Spoelstra pa je dodal: ‘Z nami gre na pot, potem pa bomo videli. Ravnali bomo pametno.’

S to zmago so igralci Miamija na lestvici prehiteli Chicago, vendar še vedno niso med osmerico, ki je uvrščena v končnico, odlične predstave v zadnjem času kaže tako Detroit kot Milwaukee, slednje pa čaka šest zaporednih gostovanj pri moštvih zahodne konference.

Tekma je bila izenačena samo v prvih minutah, potem pa so igralci Miamija hitro povedli in vodstvo zadržali do konca tekme. Že v prvem polčasu so dosegli 8 trojk (skupaj 11) in ob polčasu vodili za 18 točk. V zadnji četrtini so igralci Toronta dosegli delni rezultat 12:0, vendar je trener Miamija na igrišče hitro vrnil ključne igralce, ki so tekmo mirno pripeljali do konca.

Detroit je bil doma boljši od New York Knicksov. Pri zmagovalcih je Beno Udrih tekmo spremljal s klopi, Saša Vujačić pa je dobil 4 minute igre, v katerih je enkrat neuspešno vrgel na koš, imal pa je en skok in eno asistenco.

Dvoboj dveh najuspešnejših ekip v ligi se je končal z gladko zmago domačinov, gledalci pa so bili razočarani, saj so pri obeh ekipah manjkali največji zvezdniki. Trener gostov Steve Kerr je že pred tekmo napovedal, da bo spočil svoje glavne igralce, tako na igrišče niso stopili Curry, Thomspon, Green in Igoudala. San Antonio pa ima težave s poškodbami – Kawhi Leonard zaradi suma na pretres možganov še ne more igrati, LaMarcus Aldridge ima težave s srčno aritmijo, manjkal je tudi poškodovani Tony Parker. Pri Bojevnikih je priložnost izkoristil Ian Clark in dosegel 36 točk, pri Spursih pa je bil najboljši strelec Patty Mills (21 točk).

Košarkarji Clevelanda so zmagali v Orlandu, LeBron James pa je prišel do svojega devetega trojnega dvojčka v sezoni, kar je njegov osebni rekord. Novega trojnega dvojčka je dosegel tudi Russel Westbrook in je tako sam na drugem mestu večne lestvice doseženih trojnih dvojčkov v eni sezoni (ima jih že 32). Oklahoma je doma premagala Utah. Odlične predstave pa še naprej kaže Washington – ponovno so igrali podaljšek, v katerem so bili boljši od Portlanda. John Wall je dosegel 39 točk, odločilni koš je manj kot sekundo pred iztekom podaljška dosegel Markief Morris.

Napeto je bilo tudi v Phoenixu, kjer je Devin Booker poskrbel za zmago nad Dallasom z metom ob zvoku sirene.