Goran Dragić s 23 točkami za sedmo zaporedno zmago Miamija!

Košarkarji Miami Heat nadaljujejo z nizom neporaženosti v drugi polovici rednega dela sezone Lige NBA. Vročica je na domačem parketu ugnala Detroit Pistonse, s 116:103, in tako vknjižila že sedmo zaporedno zmago!

Za sedmi zaporedni uspeh so Miami Heat tokrat potrebovali le eno dobro četrtino. V zadnjem delu igre so košarkarji Miamija igralcem Detroita dopustili, da iz igre mečejo zgolj 30-odstotno, in dosežejo le 12 točk, sami so jih dali 26, na koncu pa so se veselili zaslužene zmage.

Gonilna sila Miamija je bil znova Goran Dragić, ki je dosegel 23 točk, veliko pomoči pa je tokrat dobil s strani igralcev s klopi. Wayne Ellington je tako dosegel 29, James Johnson pa 18 točk. Vročica je na poti do zmage zadela 14 metov za tri točke, in s tem izenačila rekord sezone. Pri Detroitu Beno Udrih znova ni stopil na parket, s 24 točkami pa je bil najboljši strelec Reggie Jackson.

Po polovici rednega dela sezone, je imel Miami na svojem računu 11 zmag in 30 porazov. Od takrat naprej pa košarkarji iz Floride poraza ne poznajo več. Le Golden State Warriorsi, San Antonio Spursi in Houston Rocketsi, vodilne ekipe zahodne konference, so v tej sezoni skupaj sestavile daljše nize zmage, kot je trenutni niz uspehov Floridčanov.

Težko pričakovani obračun zahodne konference med Los Angeles Clippersi in Golden State Warriorsi, se ni izšel čisto po načrtih košarkarskih sladokuscev. Aktualni podprvaki Lige NBA, so namreč na krilih sijajnega Stephena Curryja, ki je dosegel 43 točk, od tega 25 v tretji četrtini, popolnoma razbili Clipperse, in slavili zmago s 144:98.

Zanimivo je, da je bil Curryjev nastop pred tekmo vprašljiv zaradi bolečin v listu leve noge. Na koncu je aktualni najkoristnejši igralec rednega dela sezone stopil na parket, zadel kar devet metov za tri točke, med drugim tudi enega iz sredine igrišča ob zvoku sirene. Warriorsi so si že po uvodnih 24 minutah igre priigrali 21 točk naskoka, v tretji četrtini pa je Curry svojo igro prestavil še na višji nivo, Golden State pa je zato pred zadnjo četrtino vodil že s 43 točkami razlike. Pot do 40. zmage v sezoni torej ni bila tako težka, kot se mnogi sprva pričakovali. Pri Clippersih, ki so, odkar si je Chris Paul strgal ligamente v palcu leve roke, izgubil štiri od zadnjih petih tekem, je Blake Griffin dosegel 20 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 28. 1.:

Charlotte – SACRAMENTO 106:109
(Walker 26 (7 podaj), Batum 19 (7 skokov, 7 podaj); Cousins 35 (18 skokov), Collison 17)

MIAMI – Detroit 116:103
(Dragić 23, Ellington 19; Jackson 24 (7 skokov), Drummond 17 (20 skokov))

Milwaukee – BOSTON 108:112
(Antetokounmpo 21 (6 skokov, 6 podaj), Beasley 17 (8 skokov); Thomas 37 (8 podaj), Crowder 20 (6 skokov))

GOLDEN STATE – LA Clippers 144:98
(Curry 43 (9 skokov, 6 podaj), Durant 23 (7 podaj); Griffin 20, Redick 13)

Utah – MEMPHIS 95:102
(Hood 20, Hill 16 (5 podaj); Randolph 28 (9 skokov), Conley 23)

Phoenix- DENVER 112:123
(Bledsoe 41 (8 podaj, 6 skokov), Booker 23; Gallinari 32 (8 skokov), Faried 21 (13 skokov))

MINNESOTA – Brooklyn 129:109
(Towns 37 (13 skokov), Wiggins 23; Lopez 25 (7 skokov), Kilpatrick 14)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 23 točk (6/12 za dve, 2/2 za tri, 5/7 PM), 2 skoka, 4 podaje, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.