Goran Dragić pomagal, da Miami ostaja gospodar Floride

Floridski dvoboj v Ligi NBA je postregel z novo zanesljivo zmago Miami Heata nad Orlando Magici (108:97). Velik delež je k zmagi Vročice prispeval tudi Goran Dragić, ki je tekmo zaključil z 22 točkami in osmimi podajami.

Orlando je imel ob polčasu tri točke naskoka (57:54), v tretji četrtini pa so igralci Miamija stopili na plin, Magicom dopustili, da iz igre mečejo le 21-odstotno, in pred začetkom zadnje četrtine pobegnili na 16 točk prednosti (85:69). Do konca tekme so varovanci Erika Spoelstre zadržali visoko vodstvo in vknjižili 42. zmago sezone.

Goran Dragić je, poleg odličnega strelskega izkupička, na tekmi tudi prvič v tej sezoni zabil žogo skozi obroč. To mu je uspelo v drugi četrtini, ko je žogo prejel v protinapadu, namesto, da bi jo položil, tako kot to ponavadi napravi, pa jo je tokrat zabil z obema rokama. Klop Miamija je ob tem seveda eksplodirala, Dragić pa je uresničil svojo obljubo, da bo do konca rednega dela sezone vsaj enkrat zabil.

Liga NBA, redni del sezone, 25. 3.:

Washington – MINNESOTA 129:132*
(Beal 26 (5 podaj), Wall 22 (16 podaj); Towns 27 (10 skokov, 5 podaj), LaVine 25)
*Po dveh podaljških.

DETROIT – Charlotte 112:105
(Caldwell-Pope 21 (7 skokov), Morris 20 (7 skokov); Walker 29 (5 podaj), Batum 10 (7 skokov, 7 podaj))

MIAMI – Orlando 108:97 (28:31, 26:26, 31:12, 23:28)
(Whiteside 26 (12 skokov), Dragić 22 (8 podaj); Fournier 20 (7 skokov), Nicholson 19 (6 skokov))

ATLANTA – Milwaukee 101:90
(Teague 18 (6 podaj), Millsap (13 skokov) in Horford (8 skokov) po 14; Parker 19 (8 skokov), Henson 17 (10 skokov))

HOUSTON – Toronto 112:109
(Harden 32 (13 podaj, 11 skokov), Beasley 21 (5 skokov); DeRozan 18 (5 skokov), Scola (5 skokov) in Valanciunas (18 skokov) po 16)

SAN ANTONIO – Memphis 110:104
(Aldridge 32 (12 skokov), Parker 14 (5 podaj); Green 20, Stephenson 17)

SACRAMENTO – Phoenix 116:94
(Cousins 29 (11 skokov), Cauley-Stein 26 (6 skokov); Booker 26 (5 skokov), Len 14 (7 skokov))

GOLDEN STATE – Dallas 128:120
(Thompson 40 (5 skokov), Curry 33 (8 skokov, 8 podaj); Matthews 26, Barea 21 (6 podaj))

LA Lakers – DENVER 105:116
(Bryant 28, Clarkson 20; Augustin 20 (8 podaj), Nurkić 18 (5 podaj))

Slovenec v Ligi NBA:
Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 22 točk (8/10 za dve, 1/3 za tri, 3/7 PM), 8 podaj, 4 pridobljene in 5 izgubljenih žog.