Goran Dragić izključen prvič v karieri, zmaga Miamija nad Portlandom

Miami Heati so se odlično pobrali po petkovem porazu proti Toronto Raptorsem in na Floridi zabeležili četrto zmago na zadnjih petih tekmah. Vročica je bila po odličnem drugem polčasu s 116:109 boljša od Portland Trail Blazersov.

Dvoboj je zaznamovala izključitev Gorana Dragića, njegova prva v karieri. Ljubljančan je svojo prvo tehnično prejel malo manj kot pet minut pred koncem, svojo drugo pa le tri minute in 11 sekund kasneje. Tekmo je zaključil z osmimi točkami in osmimi podajami, še šestič to sezono pa mu je na tekmi uspelo podeliti vsaj osem asistenc.

Beno Udrih je na parketu preživel 20 minut, iz igre ni zadel nobenega meta (0/3), zato pa je bil uspešen pri prostih metih, kjer je bil nezgrešljiv (2/2). Tekmo je zaključil z dvema točkama, dvema podajama in enim skokom, v času, ko ga je preživel na parketu, pa je Miami tekmo dobival s +11.

Po uvodnih 24 minutah igre je Miami zaostajal za deset točk, v tretji četrtini pa se je igra razživela, kar so bolje izkoristili Heati, in po delnem izidu 12:1, izid poravnali na 64. Kljub temu so imeli igralci Portlanda še vedno pobudo na igrišču, in pred zadnjo četrtino so vodili s 86:82.

Na začetku zadnje četrtine je pri Miamiju odgovornost v svoje roke prevzel Chris Bosh, dosegel uvodnih devet točk svoje ekipe, ter svoje moštvo popeljal v vodstvo, svoje pa je dodal še Gerald Green, in American Airlines Arena je po njegovih dveh zaporednih trojkah od navdušenja stala na nogah.

V zadnji četrtini se je razigral tudi Hassan Whiteside in v tem delu igre dosegel deset točk, prav njegovo zabijanje po podaji Dwyanea Wadea pa je postavilo piko na i odličnemu drugemu polčasu Miamija. Zmago je s prostimi meti hladnokrvno potrdil Wade.

Bosh je tekmo zaključil z 29 točkami, Whiteside jih je dodal 22, z 11 skoki in petimi blokadami. Na drugi strani je z 32 točkami in devetimi podajami blestel Damian Lillard, CJ McCollum pa je prispeval 20 točk in šest podaj.

Na tekmi med Cleveland Cavaliersi in Philadelphia 76ersi je prvič v tej sezoni nastopil Kyrie Irving, ki se je poškodoval na prvi tekmi finalne serije minule sezone. Organizator igre Cavsov je v 17 minutah igre dosegel 12 točk in podelil štiri podaje.

Najboljši strelec Clevelanda, ki je Philadelphio odpravil s 108:86, je bil LeBron James s 23 točkami.

Liga NBA, redni del sezone, 20. 12.:

Brooklyn – MINNESOTA 85:100 (16:26, 27:26, 22:23, 20:25)
(Lopez 20 (12 skokov, 5 podaj), Bogdanović 13; Towns 24 (10 skokov), Dieng 20 (10 skokov))

MIAMI – Portland 116:109 (23:32, 29:30, 30:24, 34:23)
(Bosh 29 (6 skokov), Whiteside 22 (11 skokov, 5 blokad); Lillard 32 (9 podaj), McCollum 20 (6 podaj))

CLEVELAND – Philadelphia 108:86 (21:25, 34:13, 33:22, 20:26)
(James 23 (5 skokov), Dellavedova 20; Noel 15 (12 skokov), Sampson (7 skokov) in McConnell (5 skokov) po 10)

Phoenix – MILWAUKEE 95:101 (26:27, 27:18, 18:25, 24:31)
(Bledsoe in Warren po 18, Tucker 12 (7 skokov); Middleton 26 (7 podaj), Carter-Williams 20 (9 skokov, 6 podaj))

Orlando – ATLANTA 100:103 (29:25, 13:27, 36:25, 22:26)
(Vučević 20 (11 skokov), Fournier 17; Korver 19 (5 podaj), Scott 15)

Toronto – SACRAMENTO 94:104 (18:37, 30:18, 22:23, 24:26)
(DeRozan 28 (7 skokov), Patterson 18 (8 skokov); Gay (9 skokov) in Rondo (13 podaj) po 19, Casspi (11 skokov) in Cousins (9 skokov, 5 podaj) po 15)

Denver – NEW ORLEANS 125:130 (31:36, 43:31, 22:32, 29:31)
(Barton 32 (10 skokov, 6 podaj), Faried 21 (13 skokov); Davis 27 (6 skokov), Evans (10 podaj, 8 skokov) in Holiday (5 podaj) po 21)

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 27 minut, 8 točk (4/9 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka, 8 podaj, 1 blokada in 2 pridobljeni žogi.
Beno Udrih (Miami Heat) – 20 minut, 2 točki (0/2 za dve, 0/1 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 2 podaji in 1 pridobljena žoga.