V Ligi NBA so košarkarji Miami Heat na svoji tretji tekmi na gostovanju po zahodni obali, doživeli visok poraz proti Los Angeles Lakersom. Jezerniki so bili v Staples Centru od Vročice boljši s 127:100. Naš Goran Dragić je dosegel 16 točk, v tretji četrtini pa se je pod košem zapletel z igralcem Los Angeles Lakersov, Jordanom Clarksonom.

Po tem, ko so Miami Heat proti Sacramento Kingsom prekinili niz šestih zaporednih porazov, so jih v Mestu angelov, Los Angeles Lakersi spravili na realna tla, in jih premagali s 27 točkami razlike (127:100). Goran Dragić je tekmo zaključil s 16 točkami in bil tako tretji strelec svoje ekipe.

Tekma z Lakersi pa Dragiću ne bo ostala v najlepšem spominu zaradi zapleta s košarkarjem Los Angelesa, Jordanom Clarksonom. Vse skupaj se je začelo, ko je Dragić nad Clarksonom postavil blok. Takrat je Clarkson objel Dragića, in bil v kontaktu z njim skozi celoten napad. Pod košem ga je nato Clarkson še dodatno odrinil, kar pa Dragiću ni bilo všeč, zato je odrinil nazaj. Clarkson je nato Dragića odrinil tako močno, da je naš košarkar pristal na tleh, Goran pa mu seveda ni ostal dolžan, in košarkarja so na koncu morali ločiti preostali igralci na parketu, po Dragića pa je prišel še glavni trener Miamija, Eric Spoelstra. Kasneje se je v manjši prepir zapletel še James Johnson. Goran Dragić je bil po incidentu izključen, videli pa bomo, če bodo sledile sankcije s strani Lige NBA. Prav tako je bil izključen tudi Jordan Clarkson.

Košarkarji Miamija so v tekmo vstopili slabše od Jezernikov, in že po prvi četrtini zaostajali z devetimi točkami razlike. V drugi se je moštvo iz Floride zbudilo, nato pa v tretji in zadnji četrtini znova pustilo Lakersom, da se razigrajo. Tako je ekipa Los Angelesa v drugem polčasu skupaj dosegla kar 69 točk, medtem, ko jih je Miami dal le 44.

Liga NBA, redni del sezone, 6. 1.:

WASHINGTON – Minnesota 112:105
(Beal 22, Gortat 19 (10 skokov); Wiggins 41, Towns 18 (10 skokov, 5 podaj))

Orlando – HOUSTON 93:100
(Augustin 19, Gordon 18 (7 podaj, 6 skokov); Anderson 19, Beverley (9 skokov) in Gordon po 17)

BOSTON – Philadelphia 110:106
(Bradley 26 (9 skokov), Thomas 24; Embiid 23 (8 skokov), Ilyasova 20)

Brooklyn – CLEVELAND 108:116
(Bogdanović 23, LeVert 19 (5 podaj); James 36 (9 skokov, 6 podaj), Irving 32)

Milwaukee – NEW YORK 111:116
(Antetokounmpo (6 skokov) in Parker (5 podaj) po 25; Anthony 26 (10 podaj, 6 skokov), Porzingis 24 (6 skokov))

Sacramento – LA CLIPPERS 98:106
(Cousins 25 (11 skokov, 7 podaj), Collison 20 (5 skokov); Rivers 24 (6 skokov), Jordan 20 (9 skokov))

Golden State – MEMPHIS 119:128*
(Curry 40 (6 podaj), Durant 27 (13 skokov); Conley (12 podaj) in Randolph (11 skokov, 6 podaj) po 27)
*Po podaljšku.

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.
Goran Dragić (Miami Heat) – 22 minut, 16 točk (5/10 za dve, 2/3 za tri), 3 skoki in 3 podaje.