Goran Dragić boljši od Charlotta, Clevelandu derbi z Bostonom

Goran Dragić in soigralci so dosegli eno ključnih zmag za uvrstitev v končnico. Po gostovanju v Charlottu so ne samo spet prišli na osmo mesto vzhodne konference, temveč tudi praktično izločili Charlotte iz tekme za preostala mesta, ki še vodijo v nadaljevanje sezone NBA.

Tekma je bila v prvem polčasu izenačena, izredno razpoložen je bil Dragić, ki je dosegel 19 točk, vendar ni imel izdatnejše pomoči s strani Hassana Whitesidea, ki je v prvem polčau ostal celo brez dosežene točke. Do preobrata je prišlo v tretji četrtini, ko je prišlo do prerivanja med igralcem Charlotta Cody Zellerjem in Whitesideom. Čeprav je Whiteside dobil tehnično, je Miami po tem trenutku zaigral kot prerojen, dosegel delni rezultat 14:0 in nikoli več ogrozil svoje zmage.

Goran Dragić je bil ponovno najboljši strelec tekme, dosegel je 33 točk,  ob 21 metih iz igre, od tega je zadel 5 trojk iz devetih poskusov, dodal je tudi 4 asistence in en skok. Miami je dosegel rekord franšize po zadetih trojkah – iz 40 metov so jih zadeli 21, od tega šest James Johnson,  ki je zaradi poškodbe Luka Babbitta prvič zaigral v prvi peterki. Whiteside je tekmo končal s 13 točkami in 20 skoki, s 54im dvojnim dvojčkom v sezoni pa je prav tako postavil rekord franšize Miami. Pri Charlottu je bil najboljši Nicolas Batum s 24 točkami.

Miami sedaj čaka izredno težak razpored do konca rednega dela – igrajo samo še proti vodilnim ekipam na vzhodni konferenci, za začetek v petek gostujejo v Torontu, kjer se je danes po poškodbi zapestja vrnil Kyle Lowry.

Toronto je bil na gostovanju boljši od Detroita 105:102, Lowry pa je bil najboljši strelec tekme s 27 točkami. Pri Detroitu jih je Ish Smith dosegel 16, Beno Udrih pa je v 18ih minutah dosegel 8 točk (met iz igre 3:7), imel pa še 8 asistenc in 3 skoke.

V derbiju večera so igralci Clevelanda na gostovanju v Bostonu v boju za prvo mesto na vzhodni konferenci nekoliko lažje od pričakovanj premagali gostitelje 114:91. LeBron James je dosegel 36 točk in 10 skokov, Kevin Love je dosegel 15 točk in imel še en skok več, Kyrie Irving pa je dosegel 19 točk. Za Boston je Isaiah Thomas dosegel 26 točk. Odločilno prednost so si prvaki nabrali v drugi in tretji četrtini, ki so ju skupno dobili za 27 točk.

Na zahodni konferenci je bilo najbolj zanimivo na tekmi Oklahoma – Memphis, ki so jo dobili Russel Westbrook in soigralci 103:100. Westbrook je dosegel 45 točk, samo en skok pa mu ja manjkal, da bi dosegel nov trojni dvojček, s katerim bi prehitel Oscarja Robertsona.

Houston si je z zmago nad Denverjem (110:104) zagotovil tretje mesto v zahodni konferenci, Golden State pa z zmago nad Phoenixom (120:111) prvo. Steph Curry je dosegel 41 točk, petič v sezoni je presegel mejo 40ih točk, Golden State pa je dosegel trinajsto zaporedno zmago.