Goran Dragić blizu trojnemu dvojčku, peta zaporedna zmaga Miamija

Moštvo Miami Heat v Ligi NBA še naprej deluje kot prerojeno. Tokrat so košarkarji Vročice ugnali Brooklyn Netse, s 109:106, in to po tem, ko so še pred začetkom zadnje četrtine zaostajali s kar 18 točkami razlike. Za Miami Heat je to že peta zaporedna zmaga, kar je najdaljši niz zmag v tej sezoni.

Košarkarji Miami Heat so drugi del rednega dela sezone začeli s petimi zaporednimi zmagami. Zadnjeuvrščeno moštvo Jugovzhodne divizije ima ta trenutek skupaj s San Antonio Spursi, drugim najboljšim moštvom Zahodne konference, najdaljši niz zmag v ligi. Z zmago nad Brooklyn Netsi, s 109:106, si je Vročica zagotovila peto zaporedno zmago, skupno 16. v sezoni.

Levji delež je k zmagi Miamija prispeval naš Goran Dragić, ki se mu je za las izognil trojni dvojček. Tekmo z Brooklynom je zaključil s 17 točkami, devetimi skoki in devetimi podajami, bil pa je edini igralec začetne peterke Miamija, ki je tekmo zaključil s pozitivnim +/- ratingom. Najboljši strelec Miamija je bil znova Dion Waiters, ki je kar 14 od svojih 24 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo košarkarji Miamija dobili z 21 točkami razlike.

Še v drugi četrtini je Miami po košu Dragića vodil z 42:32, nato pa je Brooklyn rezultat obrnil povsem v svojo korist, in si po prvem polčasu priigral 11 (66:55), po treh četrtinah pa 18 točk prednosti (89:71). Toda Miami je zadnjo četrtino začel silovito, jo na koncu dobil z 38:17, odločilni met za tri točke pa je 6,8 sekund pred koncem tekme zadel Waiters. Miami Heat zdaj potujejo v Chicago, kjer jih v petek čaka dvoboj s Chicago Bullsi, Vročica pa je v tej sezoni že dvakrat izgubila proti Bikom.

Povsem prerojeni prav tako delujejo Philadelphia 76ersi, ki so v Milwaukeeju zabeležili novo zmago, še deseto na zadnjih 13 tekmah, in peto na zadnjih šestih tekmah. Sixersi so Milwaukee Buckse ugnali s 114:109, in to kljub temu, da še naprej igrajo brez prvega strelca, Joela Embiida. Velikansko prednost so si košarkarji Philadelphie priigrali že v prvem polčasu, ko so dosegli kar 72 točk, največ v sezoni, nato pa v drugem polčasu nekoliko popustili, a se kljub temu veselili zaslužene zmage. Gerald Henderson je dosegel 20 točk, Ersan Iyasova in Dario Šarić pa sta k zmagi prispevala po 17 točk.

Izhoda iz krize pa še naprej ne najdejo aktualni prvaki Lige NBA, Cleveland Cavaliersi, ki so morali v sredo na domače parketu priznati premoč Sacramento Kingsom, ki so po podaljšku slavili zmago s 116:112. Odločilni koš je 17,3 sekunde pred zaključkom dodatnih petih minut igre dosegel Arron Afflalo. Cavsi so izgubili še šestič na zadnjih osmih tekmah, in to kljub drugemu zaporednemu trojnemu dvojčku LeBrona Jamesa, ki je tekmo zaključil s 24 točkami, 13 skoki in 11 podajami. Pri Sacramentu je z 28 točkami, 11 skoki in devetimi podajami blestel DeMarcus Cousins.

Liga NBA, redni del sezone, 25. 1.:

Chicago – ATLANTA 114:119
(Butler 40, Wade 33 (5 skokov); Schroder 24 (9 podaj), Millsap 21 (6 skokov))

Cleveland – SACRAMENTO 112:116*
(James 24 (13 skokov, 11 podaj), Love 21 (16 skokov, 5 podaj); Cousins 28 (11 skokov, 9 podaj), Collison 23 (5 podaj))
*Po podaljšku.

BOSTON – Houston 120:109
(Thomas 38 (9 podaj, 5 skokov), Crowder 23 (10 skokov); Harden 30 (12 podaj, 6 skokov), Anderson 19 (5 skokov))

Brooklyn – MIAMI 106:109
(Lopez 33, Bogdanović 17 (5 skokov); Waiters 24 (8 podaj, 5 skokov), Ellington 22)

Milwaukee – PHILADELPHIA 109:114
(Monroe 28 (9 skokov), Parker 20; Henderson 20, Ilyasova (9 skokov) in Šarić po 17)

MEMPHIS – Toronto 101:99
(Gasol 42 (7 skokov), Randolph 16 (8 skokov); Lowry 29 (8 podaj), Powell 21 (5 skokov))

New Orleans – OKLAHOMA CITY 105:114
(Moore 18 (8 skokov), Hill (8 skokov) in Holiday (8 podaj) po 14; Westbrook 27 (12 skokov, 10 podaj), Adams 20 (11 skokov))

Charlotte – GOLDEN STATE 103:113
(Walker 26 (8 podaj), Batum 16 (8 podaj, 6 skokov); Durant 33 (5 skokov), Curry 28 (6 podaj))

DALLAS – New York 103:95
(Barnes 23 (5 skokov), Curry 20 (5 skokov); Anthony 30 (8 skokov), Lee 23 (6 skokov))

PORTLAND – LA Lakers 105:98
(Lillard in McCollum po 24; Williams 31 (5 podaj), Clarkson 22)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 39 minut, 17 točk (5/13 za dve, 1/3 za tri, 4/5 PM), 9 skokov, 9 podaj, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 1 minuta.