Golden State v drugem polčasu skoraj zmrznil v Torontu, LaVine prvič za Bike

Derbi večera se je v ligi NBA igral v Torontu, kjer so gostovali prvaki. Za Bojevnike je bila to že peta tekma v osmih dneh, toda utrjenost se vsaj v prvem polčasu ni poznala – gosti so si namreč priigrali vodstvo za 27 točk, dosegli so jih kar 81, samo v prvi četrtini 43.

Toda v drugem polčasu je sledil preobrat, ki bi bil skoraj popoln, na koncu je odločil Kevin Durant s košem slabe pol minute pred koncem.

Pri gostih je bila strelsko zelo usklajena trojka Thompson (26), Durant (25) in Curry (24), slednji še čuti posledice poškodbe gležnja. Curry je ob koncu tudi grešil na liniji prostih metov, kar je po tekmi v smehu dejal da je čudno, ker je že kot majhen metal na te obroče in bi jih moral poznati (njegov oče je igral tudi za Toronto).

Pri Torontu je DeRozan dosegel 42 točk. Prvič po enajstih tekmah, na katerih je DeRozan letos dosegel več kot 30 točk, so Raptorsi na koncu poraženi zapustili parket.

Napeta tekma se je igrala tudi v glavnem mestu – domačini so Brooklyn premagali šele po podaljšku, kjer je blestel John Wall, ki je dosegel ali asistiral za 11 od doseženih 12 točk Washingtona.

Zmagali sta obe ekipi iz Los Angelesa. Doma so slavili Clippersi, ki so bili prepričljivo boljši od Sacramenta, ki so vodili samo začetnih 4:0, potem pa hitro pridelali 10 točk zaostanka, ki se do konca ni več zmanjšal. Clippersi so iz igre metali kar 56,1% uspešno. Jezerniki so na gostovanju premagali Dallas, Julius Randle je dosegel 23 točk in imel 15 skokov.

Chicago je doma premagal Detroit, za Bike pa je prvič po poškodbi kolena in prestopu iz Minnesote zaigral Zach LaVine in dosegel 14 točk.