Golden State svojo igro dvignil na “višjo raven”

“Višja raven”. To je bila edina stvar, ki jo je Steve Kerr od svojih igralcev zahteval na začetku pripravljalnega tabora. Golden State Warriorsi so morali svojo igro dvigniti na višjo raven. Kljub temu, da so minulo sezono zmagali na 67 tekmah. Kljub temu, da so junija osvojili prvi naslov prvaka Lige NBA po 40 letih. Višja raven od tega? Po prvih štirih tekmah že vidimo obrise.

Prve štiri tekme so Warriorsi dobili s skupno razliko več kot stotih točk. V ponedeljek so se dobesedno izživeli nad Memphis Grizzliesi, s katerimi so imeli v minuli končnici ogromno težav na prvih treh tekmah. Grizliji so tako takrat v konferenčnem polfinalu zahoda vodili z 2-1 v zmagah, toda Warriorsi so v nadaljevanju zmago slavili na naslednjih treh tekmah, pot naprej pa je vsem že dobro znana.

119:69. 50 točk razlike.

Golden State Warriorsi so Memphis Grizzliesi na četrti tekmi sezone premagali s kar 50 točkami razlike. V tretji četrtini so imeli Bojevniki še enkrat toliko točk, kot Grizliji (88:44). In to po tem, ko je James Michael McAdoo zabil žogo v koš po sijajni podaji Stephena Curryja, ko je ta žogo pred podajo zavrtel okoli hrbta. Zakaj? Zato ker to lahko počne.

Statistika Stephena Curryja na prvih štirih tekmah je resnično neverjetna. Skupno je dosegel 148 točk, v le 127 minutah preživetih na parketu, za ta dosežek pa je porabil le 84 metov. Na teh štirih tekmah je dosegel več točk, kot vsi igralci, katerih ime ni Michael Jordan. Proti Memphisu je v tretji četrtini dosegel 21 točk, in to le tekmo za tem, ko jih je New Orleans Pelicansom v tretji četrtini nasul 28. Njegove akcije so spektakularne, in na igrišču gledamo stvari, ki jih mogoče ne bomo videli nikoli več. Na eni tekmi tako Curry sproducira več sijajnih akcij, kot jih nekateri igralci, ki bodo nastopili na All Star tekmi, v celi sezoni.

“Vemo, da smo sposobni biti še veliko boljša ekipa, kot smo bili prejšnjo sezono. Imamo ogromno potenciala in nočemo ga zavreči,” na vse skupaj poreče Curry.

Skrivnost uspeha Warriorsev pa ni le v Curryju. Tu je tudi njihova linija visokih igralcev, ki je že čez poletje utrpela velik udarec, ko je v Boston odšel David Lee, na začetku sezone pa se je poškodoval še Andrew Bogut.

Kljub temu pa je tukaj Draymond Green, ki skupaj s Festusom Ezelijem tvori že kar zastrašujočo centersko linijo, ki je Memphis, z Zachom Randolphom in Marcom Gasolom prisilila, da je v raketi zadel le 14 od 51 metov. Le v drugi četrtini sta Green in Ezeli podelila kar štiri blokade, vsak po dve, skupno pa so Bojevniki v teh 12 minutah blokirali kar sedem metov svojih nasprotnikov.

Zagotovo je še prekmalu za sklepanje nekih zaključkov, a mogoče lahko razmišljamo v tej smeri, da je rekordna sezona Chicago Bullsov (1995/96, 72-10), zelo ogrožena. Če Warriorsi nadaljujejo v podobnem ritmu, v povprečju namreč dosegajo kar 25 točk več od svojih nasprotnikov (119.0 danih točk na tekmo, 94.0 prejetih točk na tekmo), se lahko zgodi karkoli. »Višja raven«? Bo to dovolj za Kerra?