Golden State se po zmagi nad Oklahomo City na 7. tekmi vrača v finale

Branilci naslova prvaka Lige NBA, košarkarji Golden State Warriors, so na odločilni sedmi tekmi serije konferenčnega finala zahodne konference  premagali Oklahomo City Thunder, s 96:88, in se vračajo v finale Lige NBA. Moštvo iz Oaklanda se bo tam pomerilo s Cleveland Cavaliersi, kar pa pomeni, da bomo spremljali ponovitev velikega finala iz minule sezone.

Po tem, ko so po štirih tekmah serije zaostajali z 1:3 v zmagah, je Golden State postal deseto moštvo v zgodovini Lige NBA, ki je nadoknadilo ta zaostanek. Poleg tega so Warriorsi šele tretja ekipa, ki je sezono poprej osvojila naslov NBA prvaka, se v eni izmed serij znašla v zaostanku z 1:3, na koncu pa serijo dobila.

Odločilna je bila tretja četrtina, v kateri so igralci moštva iz Kalifornije obrnili rezultat v svojo korist. Oklahoma City je v prvem polčasu vodila že s 13 točkami razlike, nato pa v tretjem delu igre povsem padla v igri in dosegla le 12 točk. Košarkarji Golden Statea so jih na drugi strani dosegli 29, dobili edino četrtino na tekmi, in si pred zadnjo četrtino priigrali 11 točk naskoka (71:60).

Ko je Stephen Curry dobre tri minute pred koncem tekme položil žogo v koš za 90:79 se je zdelo, da je tekma odločena, toda takrat je žogo v svoje roke prevzel Kevin Durant in s sedmimi zaporednimi točkami približal svojo ekipo na le štiri točke zaostanka. Po minuti odmora, ko se je Golden State zdel že v izgubljenem položaju, pa je Curry uspel izsiliti osebno napako Serga Ibake pri metu za tri točke, dvakratni najkoristnejši košarkar rednega dela Lige NBA pa je mirno zadel vse tri proste mete. Po zgrešenih trojkah na obeh straneh je Curry 27 sekund pred koncem z metom za tri točke le še potrdil vrnitev Golden State Warriorsev v veliki finale.

Najboljši strelec rednega dela sezone je tekmo zaključil s 36 točkami. Ob tem je zadel sedem od 12 metov za tri točke, dodal pa je še osem podaj in pet skokov. Odličen je bil vnovič tudi Klay Thompson, ki je po slabem začetku tekme, v drugi četrtini našel svoj strelski občutek, s katerim je na šesti tekmi zadel 11 metov za tri, in med drugim tudi na sedmi tekmi zadel kar pet zaporednih trojk, je tekmo zaključil z 21 točkami in petimi skoki. Oba, Curry in Thompson, sta v tej seriji presegla rekord po številu zadetih metov za tri točke v eni seriji končnice.

Durant je bil s 27 točkami najboljši strelec Oklahome City, svojemu točkovnemu izkupičku pa je dodal še sedem skokov in tri podaje. Russell Westbrook se je z 19 točkami in 13 podajami dokopal do dvojnega dvojčka, a iz igre je zadel le sedem od 21 metov. Sezone Oklahome City se je tako klavrno zaključila po tem, ko so v konferenčnem polfinalu izločili San Antonio Spurse in bili proti Golden State Warriorsem le zmago oddaljeni od uvrstitve v finale.

Veliki finale Lige NBA, v katerem se bosta še drugo sezono zapored pomerili ekipi Golden State Warriors in Cleveland Cavaliers, se bo začel v četrtek, prva tekma pa bo v Oracle Areni v Oaklandu.

Liga NBA, konferenčni finale zahoda, 30. 5.:

GOLDEN STATE – Oklahoma City 96:88 (19:24, 23:24, 29:12, 25:28) [4:3]
(Curry 36 (8 podaj, 5 skokov), Thompson 21 (5 skokov); Durant 27 (7 skokov), Westbrook 19 (13 podaj, 7 skokov))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.