Golden State s sijajnim Curryjem še vedno nezaustavljiv

Aktualni prvaki Lige NBA Golden State Warriorsi, tudi po 22 tekmah nove sezone vztrajajo pri popolnem izkupičku. Bojevniki so v nedeljo premagali Brooklyn Netse s 114:98, glavni razlog za zmago pa je bil znova kdo drug, kot Stephen Curry, ki je v tretji četrtini, ko se je tekma lomila, dosegel 16 od svojih 28 točk.

Zaostanek 75:70 iz treh minut pred koncem tretje četrtine, se je hitro spremenil v vodstvo s 96:85 v prvih minutah zadnje četrtine. Končna razlika je le še en pokazatelj, kako dominantna je ta ekipa Warriorsev v tej sezoni.

Skupno je za Bojevnike to že 26. zaporedna zmaga, s tem pa le še za eno zaostajajo za Miami Heati iz sezone 2012/13, ki še vedno držijo drugi najdaljši niz zmag v zgodovini Lige NBA. Golden State je hkrati izenačil rekord po številu zmag na začetku sezone v gosteh – tega so do zdaj držali New York Knicksi iz sezone 1969/70 (12).

Draymond Green je k zmagi prispeval 22 točk, devet skokov in sedem podaj, Klay Thompson pa se je ustavil pri 21 točkah. Na drugi strani je največ točk, 25, dosegel Thaddeus Young, dodal pa je še 14 skokov.

Zanimivemu zaključku tekme so bili priča obiskovalci dvoboja med Memphis Grizzliesi in Phoenix Sunsi. Tekmo so s 95:93 dobili Grizliji, zmago pa jim je prinesel Jeff Green, z zabijanjem po podaji iz avta, 0,5 sekunde pred koncem tekme. Obe moštvi sta tekom dvoboja zapravili deset točk naskoka, bolje pa so jo odnesli igralci Memphisa, pri katerih je bil z 22 točkami najbolj učinkovit Marc Gasol.

S trojnim dvojčkom, tretjim v sezoni, je Oklahoma City Thunderju do zmage nad Sacramento Kingsi (98:95), pomagal Russell Westbrook. Prvi strelec lige iz minule sezone je vknjižil 19 točk, 11 skokov in deset podaj, Kevin Durant je prispeval 20 točk in deset skokov, OKC pa so na 20. tekmi, zabeležili 12. zmago sezone.