Golden State preživel peto tekmo, 31 točk Curryja

Košarkarji Golden State Warriors so na domačem parketu na peti tekmi serije konferenčnega finala zahoda premagali Oklahomo City Thunder, s 120:111, in vsaj za eno tekmo podaljšali svojo sezono. Serija se zdaj seli v Oklahomo City, kjer bo v soboto na sporedu šesta tekma, igralci Thunderja pa bodo skušali izkoristiti drugo zaključno žogico za preboj v veliki finale Lige NBA.

Bojevniki so že od samega začetka narekovali tempo igre in v prvem polčasu vodili tudi z 10 točkami razlike. Po uvodnih 24 minutah je Golden State vodil za osem (58:50), toda Oklahoma City je odlično odprla tretjo četrtino in po šestih minutah igre v drugem polčasu in trojki Russella Westbrooka, so Thunder prvič povedli (68:67). Kljub temu je imel Golden State po treh četrtinah v svojih rokah vodstvo z 81:77, zadnjo četrtino pa so odprli s sedmimi neodgovorjenimi točkami. Kevin Durant je s trojko svojo ekipo še približal na 103:98, Stephen Curry pa je odgovoril s košem pod osebno napako. V zaključku tekme Golden State ni dopustil Oklahomi City, da se preveč približa, mirno roko pa so na liniji prostih metov zadržali Curry, Klay Thompson in Draymond Green.

Prav omenjeni trio je bil najbolj zaslužen za zmago Golden Statea – Curry je prvič v tej seriji in drugič v letošnji končnici presegel mejo 30 točk (31), Thompson je dodal 27 točk, Green pa 11 točk, 13 skokov, štirikrat pa je tudi uspešno blokiral met nasprotnika. Najboljšo tekmo v letošnji končnici je odigral Andrew Bogut, velik dolžnik iz prvih štirih tekem, ki je tokrat dosegel 15 točk in zbral še 14 skokov.

Pri Oklahomi City sta, kot vedno, blestela Russell Westbrook in Kevin Durant. Slednji je dosegel kar 40 točk in zbral sedem skokov, Westbrook pa je prispeval 31 točk, osem podaj in sedem skokov, a izgubil kar sedem žog.

Moštvi sta bili tokrat povsem izenačeni v skokih, obe sta jih zbrali po 45, največja razlika pa je bila v točkah, ki so jih dosegli igralci iz klopi. Pri Oklahomi City so rezervni igralci vknjižili le 13 točk, medtem, ko jih je pri Golden Stateu samo Marreese Speights dal 14, celotna klop Warriorsev pa je prispevala 30 točk.

Liga NBA, konferenčno finale zahoda, 26. 5.:

GOLDEN STATE – Oklahoma City 120:111 (25:21, 33:29, 23:27, 39:34) [2:3]
(Curry 31 (7 skokov, 6 podaj, 5 prid., 5 izg. žog), Thompson 27 (5 skokov); Durant 40 (7 skokov), Westbrook 31 (8 podaj, 7 skokov, 7 izg., 5 prid. žog))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.