Golden State po zmagi na drugi tekmi na pol poti do ubranitve naslova

Košarkarji Golden State Warriors so zanesljivo dobili tudi drugo tekmo finalne serije Lige NBA proti Cleveland Cavaliersom (110:77), in so tako na pol poti do ubranitve naslova prvaka. Serija se zdaj seli v Cleveland, kjer bo v sredo na sporedu tretja tekma.

Konjeniki so bili konkurenčni le v uvodni četrtini, ki so jo tudi dobili z 21:19, nato pa so nadzor na igrišču prevzel igralci Golden Statea in pred domačimi navijači prednost višali iz minute v minuto. Med tekmo je znašala že 34 točk, na koncu pa so se morali Bojevniki zadovoljiti s 33 točkami razlike. Nedeljska zmaga je bila najvišja v zgodovini franšize Warriorsev v finalnih serijah, skupaj pa je Golden State prvi dve tekmi dobil z razliko 48 točk. Najboljše moštvo rednega dela sezone je tako postalo prva ekipa, ki je v finalni seriji povedla z 2:0 v zmagah, po Los Angeles Lakersih iz leta 2009.

Najboljši strelec moštva iz Oaklanda je bil tokrat Draymond Green, ki je zadel kar pet od osmih metov za tri točke, skupno pa 11 od 20 metov iz igre, in se na koncu ustavil pri 28 točkah, dodal pa je še sedem skokov in pet podaj. Stephen Curry in Klay Thompson sta oba zadela po štiri trojke, aktualni najkoristnejši igralec Lige NBA je dosegel 18, najboljši igralec Golden Statea v tej končnici pa 17 točk. Steph je svojemu strelskemu izkupičku dodal še devet skokov.

Od velike trojke Cleveland Cavaliersov se je izkazal le LeBron James, ki je vknjižil 19 točk, devet podaj in osem skokov, a ob tem izgubil kar sedem žog. Kyrie Irving je iz igre zadel le pet od 14 metov in se ustavil pri 10 točkah. Kevin Love je na parketu preživel le 20 minut in v tem času dosegel pet točk, dobil pa je tudi neprijeten udarec v glavo, s strani Harrisona Barnesa.

Moštvi bosta zdaj odpotovali v Cleveland, kjer navijači, ki v mestu čakajo na naslov že več kot 50 let, seveda pričakujejo od svojih Cavaliersov, da bodo znižali zaostanek v zmagah.

Golden State Warriorsi pa so na drugi tekmi finalne serije izenačili še en rekord Lige NBA – s 87 zmagami v rednem delu sezone in v končnici, so se izenačili s Chicago Bullsi iz sezone 1995/96, moštvom, ki so ga v rednem delu sezone presegli s 73 zmagami.

Finale Lige NBA, 2. tekma, 5. 6.:

GOLDEN STATE – Cleveland 110:77 (19:21, 33:23, 30:18, 28:15) [2:0]
(Green 28 (7 skokov, 5 podaj), Curry 18 (9 skokov); James 19 (9 podaj, 8 skokov), Jefferson 12 (5 skokov))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme po sistemu 2-2-1-1-1.