Golden State nadigral Houston, Curry odšepal iz igrišča

V soboto se je v Ligi NBA začela končnica. Odlično in odločno so jo začeli aktualni prvaki Golden State Warriorsi, ki so v Oaklandu visoko premagali Houston Rocketse, s 104:78. Tudi Oklahoma City Thunderj so na Zahodu povsem nadigrali Dallas Maverickse, in slavili zmago s 108:70. Bolj tesno je bilo na dveh tekmah v vzhodni konferenci.

V Oaklandu je Stephen Curry sijajno začel tekmo in že v prvem polčasu s 24 točkami poskrbel za visoko vodstvo Golden State Warriorsev, ki so ga nato Houston Rocketsi neuspešno skušali uloviti. V tretji četrtini se je Raketam sicer uspelo približati na 16 točk zaostanka, a bližje ni šlo.

Curry se je zdel popolnoma nezaustavljiv v uvodnih dveh četrtinah, iz igre je zadel osem od 13 metov, od tega pet trojk, vse to pa je opravil v manj kot 20 minutah igre. Ustavil ga je šele zvin gležnja, pri eni izmed akcij v prvem polčasu, po katerem je odšel v garderobo, kjer mu je strokovni štab znova oblepil gleženj. Na začetku drugega polčasa se je vrnil, v igri preživel štiri minute, nato pa znova odšel v garderobo, od koder se ni več vrnil. Curryjev status za drugo tekmo serije je vprašljiv.

Zmago so na domačem igrišču proti Boston Celticsom zabeležili Atlanta Hawksi, ki pa so za uspeh trepetali do zadnjih minut tekme, kljub temu, da so na glavni odmor odšli z naskokom 17 točk (51:34). Boston se je vrnil v igro, rezultat izenačil na 88, a vodstva jim ni uspelo prevzeti. Dvoboj je odločil Jeff Teague, s 23 točkami in 12 podajami najboljši igralec Atlante, poleg Ala Horforda (24 točk, 12 skokov), ki je v končnici tekme žogo prevzel v svoje roke, dvakrat lepo zaposlil Hordorfa in Paula Millsapa, nato pa s prostimi meti dokončno potrdil zmago Atlante.

S slabimi začetki končnic nadaljujejo Toronto Raptorsi, ki na osmih otvoritvenih tekmah niso zabeležili niti ene same zmage. Tokrat so bili za moštvo iz Kanade usodni Indiana Pacersi, pri katerih je Paul George dosegel 33 točk, Monte Ellis pa jih je prispeval 15. Indiana se je oddaljila v zadnjih minutah tekme, ko je z delnim izidom 10:1, vodstvo s 84:81, spremenil v prednost z naskokom 13 točk (95:82), Raptorsem pa se ni več uspelo vrniti v igro. Pri drugouvrščeni ekipi Vzhoda po rednem delu sezone sta razočarala oba prva zvezdnika, DeMar DeRozan in Kyle Lowry, ki sta iz igre zadela le osem od 32 metov, in skupaj dosegla 25 točk.