Golden State izenačil rekord legendarnih Chicago Bullsov!

Košarkarji Golden State Warriors so se v San Antoniu vpisali v zgodovino. Le še ena zmaga jih namreč loči od tega, da iz vrha lestvice ekip z največ zmagami v eni sami sezoni vržejo Chicago Bullse iz sezone 1995/96, ki so takrat zabeležili 72 zmag. Bojevniki so njihov izkupiček izenačili v nedeljo, z zmago nad San Antonio Spursi, z 92:86. Aktualni prvaki bodo redni del sezone zaključili v sredo, na domačem parketu, s tekmo proti Memphis Grizzliesom.

Golden State so si zmago številka 72 priigrali s tem, da so napravili, kar nikomur v tej sezoni še ni uspelo – premagali so Spurse v San Antoniu. Niz zmag Ostrog je trajal kar 48 tekem, vključujoč rekordnih 39 zaporednih zmag v tej sezoni. Warriorsi so prav tako prekinili niz 33 zaporednih porazov v San Antoniu – povedano drugače, Bojevniki so Ostroge na domačem parketu nazadnje premagali daljnega leta 1997. Znova je bil odličen Stephen Curry, ki je dosegel kar 37 točk, od tega 20 v drugem polčasu. Pri Spursih, ki so prvič v sezoni izgubili tri zaporedne tekme, je ob odsotnosti Tima Duncana, LaMarcus Aldridge dosegel 24 točk.

Na zadnji domači tekmi v rednem delu sezone so Miami Heat visoko, s 118:96, premagali Orlando Magice in se jim maščevali za petkov poraz. Odličen je bil Goran Dragić, ki je tekmo zaključil kot drugi strelec Miamija.

Dragić je dosegel 19 točk, temu pa dodal še šest podaj. Iz igre je zadel osem od dvanajstih metov, v mesecu aprilu pa Goran v povprečju dosega 17,2 točki, 5,8 skokov in 5,2 podaji na tekmo. Luol Deng je k zmagi prispeval 20 točk, Hassan Whiteside, tekmo je prvič po 20. januarju začel v prvi peterki, pa je dodal 18 točk in 15 skokov. Miami je dominiral predvsem v raketi, kjer je dosegel kar 60 točk, Orlando pa le 38.

V tej sezoni je Miami na domačem parketu zmagal na 28, in izgubil na 13 tekmah. Na zadnjih 11 tekmah so igralci Vročice le enkrat zapustili igrišče s sklonjenimi glavami, niz zmag pa trenutno traja šest tekem. Trikratni prvaki Lige NBA se še vedno borijo za tretje mesto v vzhodni konferenci. Trenutno s 47 zmagami in 33 porazi zasedajo peto mesto, pred njimi pa so Atlanta Hawksi (48/32) in Boston Celticsi (47/33).

Zadnjo tekmo sezone v Madison Square Gardenu so v nedeljo odigrali tudi New York Knicksi, ki so morali priznati poraz Toronto Raptorsem (89:93). Kratkohlačniki, ki že kar nekaj časa niso več v igri za končnico, so sicer zgodaj povedli in bili v igri za zmago vse do zadnjega, a so jim v končnici pošle moči.

Toronto tako ostaja v igri za najboljše izhodišče po rednem delu sezone v vzhodni konferenci, saj so se Cleveland Cavaliersom približali na dve tekmi zaostanka. Zadnji dve tekmi rednega dela morajo Raptorsi dobiti, in obenem upati, da Cavsi obe izgubijo. New York se na drugi strani še vedno lahko izogne temu, da še eno sezono več zabeležijo 50 porazov, kljub temu, da je bil nedeljski že njihov 49. v sezoni.

Saša Vujačić, v mesecu aprilu igra odlično in v povprečju dosega 14,5 točk in 4,3 skoke na tekmo, je tekmo zaključil s 13 točkami in osmimi skoki. Najboljši strelec New Yorka je bil Carmelo Anthony z 21 točkami, pri Torontu pa jih je 27 dosegel DeMar DeRozan.

Liga NBA, redni del sezone, 10. 4.:

WASHINGTON – Charlotte 113:98
(Gortat 21 (13 skokov), Sessions 16 (5 skokov); Kaminsky 18 (11 skokov), Walker 16 (7 podaj))

HOUSTON – LA Lakers 130:110
(Harden 40 (13 podaj), Ariza (7 skokov) in Beverley (7 skokov, 6 podaj) po 19; Bryant 35, Clarkson 21 (8 skokov))

LA CLIPPERS – Dallas 98:91
(Crawford 22, Redick 20; Felton 21 (5 podaj), Williams 15)

Philadelphia – MILWAUKEE 108:109
(Smith 22 (9 skokov, 8 podaj), Grant 21; Middleton 36 (9 skokov), Henson 18 (10 skokov))

Denver – UTAH 84:100
(Jokić (11 skokov) in Mudiay (5 podaj) po 19; Hayward (9 skokov, 5 podaj) in Lyles (6 skokov) po 22)

INDIANA – Brooklyn 129:105
(Turner 28 (10 skokov), G. Hill 18 (5 skokov); Kilpatrick 26, Sloan 19 (5 podaj))

MIAMI – Orlando 118:96 (31:28, 25:21, 33:20, 29:27)
(Deng 20 (5 podaj), Dragić 19 (6 podaj); Fournier 21 (5 podaj), Vučević 19 (8 skokov))

San Antonio – GOLDEN STATE 86:92
(Aldridge 24 (10 skokov), Leonard 20 (13 skokov, 5 podaj); Curry 37 (5 skokov, 5 podaj), Thompson 14 (6 skokov))

New York – TORONTO 89:93 (25:20, 26:34, 18:21, 20:18)
(Anthony 21 (6 skokov), Grant 19; DeRozan 27, Lowry 15 (7 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Redni del sezone):

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 19 točk (8/11 za dve, 0/1 za tri, 3/3 PM), 2 skoka, 6 podaj, 1 blokada, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 35 minut, 16 točk (1/4 za dve, 3/7 za tri, 2/2 PM), 8 skokov, 1 podaja in 1 blokada.