“Gogi” s 25 točkami vodil Phoenix do zmage, poraz Memphisa (VIDEO)

Phoenix Sunsom je v zadnji četrtini uspel preobrat v Minnesoti, tako da so za dve točki (113:111) dobili še deseto izmed zadnjih dvanajstih tekem. Najboljši strelec gostov je bil Goran Dragić s 25 točkami in izvrstnim metom iz igre 11/16. Memphis je s 86:96 izgubil v Atlanti, Beno Udrih je dosegel 4 točke.

Gogi igra v vse boljši formi, tako kot Phoenix. foto: nba.com/suns

Sonca so vse do zadnje četrtine zaostajala in delovalo je, kot da bo Minnesota prekinila niz 11 zaporednih porazov. Toda na sceno je stopil Gerald Green, dosegel 15 točk izmed svojih 21, za nameček pa je trikrat zadel izza črte, gostje pa so bili predtem v tem elementu mizernu (3/20).

Tragični junak tekme je bil prvi izbor lanskega naroba Andrew Wiggins, ki je imel po zgolj enem zadetem metu Isiaiaha Thomasa ob sireni priložnost, da s trojko tekmo odloči svojemu moštvu v prid, a je zgrešil.

Memphis je bil v Atlanti večji del tekme v zaostanku, z izjemo zadnje je izgubil prav vse tri četrtine. Ob samem koncu se jim je vendarle uspelo povsem približati in izenačiti na 84:84. Sledil je delni izid kar 10:0 v korist domačinov, prednjačila sta Jeff Teague s trojko in dvema točkama in Kyle Korver.

Phoenix z 22 zmagami in 16 porazi trdno drži osmo mesto zahoda, medtem ko je Memphis z razmerjem 25/10 tretji.

NBA, 8. januar

Minnesota Timberwolves – PHOENIX SUNS 111:113
(Wiggins 25, Williams 23 in 11 podaj; G. Dragić 25, 3 skoki in 4 podaje v 38 minutah, Green 21, Z. Dragića ni bilo v kadru)

ATLANTA HAWKS – Memphis Grizzlies 96:86
(Teague 25, Korver 14; Conley 17 in 9 skokov, Gasol 16, … Udrih 4, 3 skoki in 2 podaji v 18 minutah)

CHARLOTTE HORNETS – New Orleans Pelicans 98:94
Cleveland Cavaliers – HOUSTON ROCKETS 93:105
Philadelphia 76ers – MILWAUKEE BUCKS 77:97
WASHINGTON WIZARDS – New York Knicks 101:91
Brooklyn Nets – BOSTON CELTICS 81:89
Chicago Bulls – UTAH JAZZ 77:97
Dallas Mavericks – DETROIT PISTONS 95:108
DENVER NUGGETS – Orlando Magic 93:90